Roušky budou průběžně doplňovány ze zásob, které šijí městem organizovaní dobrovolníci.

„Prosíme však o pochopení, pokud by bylo zrovna prázdno,“ řekla starostka Hana Večerková a dodala: „Také prosíme ty, kteří mají roušky navíc a nenajdou pro ně uplatnění ve svém okolí, aby využili i této možnosti, jak je poslat dál. Pokud můžete, dejte roušku do igelitového sáčku."

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Starostka zároveň upozornila, aby si obyvatelé brali roušky v nezbytném množství. Nejlépe vždy jen pro svou potřebu.

„Prosím, abyste mysleli i na ostatní,“ dodala Hana Večerková.

NEPOCTIVCE POLICIE ZATÍM JEN UPOZORŇUJE

Poděkování patří všem, kteří k celé situaci přistupují zodpovědně, nosí roušku a venku se pohybují v nezbytných případech. Městská policie při obchůzkách městem narazila pouze na jednotlivce, kteří se tímto způsobem nechrání a zároveň tak ohrožují své okolí.

„Zatím tyto lidi na tuto povinnost upozorňujeme. Problém je u lidí bez přístřeší, kterým roušky rozdávají naši strážníci,“ přiblížil velitel městské policie Tomáš Gromus.

„Strážníci mají u sebe roušky navíc a v případě nouze jsou schopni je poskytnout,“ doplnila starostka.

ROUŠKY PRO SENIORY

Od pondělí 23. března bude otrokovická radnice připravena poskytnout bavlněnou roušku lidem nad 65 let. Papírové letáky s telefonním číslem budou obyvatelům distribuovány do schránek během víkendu. Tuto službu budou ve spolupráci s městem zajišťovat otrokovičtí skauti.

 #interaktivni-infografika|7b97f5fa-3988-450d-8387-dc19fb57d066#

Pokud lidé nad 65 let nemají žádnou možnost, jak si ochranou pomůcku obličeje zajistit, zatelefonují v dopoledních hodinách na linku Městského úřadu Otrokovice 577 680 111. Pracovnice úřadu předá informaci skautům, a ti roušku občanovi přinesou domů.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník