Expozice připomínající Teslu bude k vidění v obou patrech budoucího regionálního střediska.

„Tento podnik hrál velmi důležitou roli při rozvoji Rožnova v minulém století a patřil k nejvýznamnějším a technicky nejvyspělejším v bývalém Československu,“ vysvětlil důvody zřízení muzea místostarosta Rožnova Alois Vychodil.

Připomenul, že vzhledem k rozsahu výroby a výzkumu v Tesle by bylo lepší, kdyby vzniklo velké muzeum přímo v areálu bývalého podniku.

„To je ovšem mimo naše současné finanční možnosti,“ poznamenal Vychodil.

Další novinka, IQ centrum, které také bude součástí nového regionálního informačního střediska, bude sloužit především dětem a mládeži.

„Zábavnou a interaktivní formou je seznámí s některými fyzikálními zákony a zákony mechaniky“, doplnil místostarosta Vychodil.

Plánované regionální informační centrum se bude stavit v letech 2010 a 2011. Má přijít na dvacet milionů korun. Až pětaosmdesát procent může přitom město získat z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava.

„Současné infocentrum je v provizorních prostorách ve vestibulu radnice a rozhodně rozsahem nabídky služeb a propagačních předmětů neodpovídá významu Rožnova jako celoroční turistické destinace,“ vysvětlil mluvčí radnice Tomáš Gross.