Pásmo písní, pořekadel i básní opět ovládlo sál tamního obecního úřadu.

Nejprve však patřilo slovo starostce Sazovic Editě Hrbáčkové, která ve své řeči popřála všem občanům krásné prožití svátků vánočních. „Snad bude ten příští rok alespoň takový jako ten letošní a podaří se vám strávit nastalý čas v poklidném rodinném kruhu,“ přála si Hrbáčková. „Vánoce je vždy zapotřebí uvítat, urovnat některé spory a sváry,“ dodala.

Koupě rozličných výrobků i laskomin. Ukázky zručnosti a uměleckého cítění. To vše neuniklo zvídavým pohledům návštěvníků. „Každý rok se snažíme doprovodný program obměňovat. Je určitě na co se dívat a z čeho vybírat. „Už tři roky nám tady funguje včelařský kroužek. Tak jsme rádi, že se přišli také ukázat. Zájemci si mohou vyrobit svíčku z včelího vosku, koupit si čistý pravý med,“ připojila Hrbáčková.

Na pódiu pak začali doslova řádit představitelé živého betléma. Dětský folklorní soubor Konopka, Výbor pro udržování tradic Sazovice a Mužský pěvecký sbor Hlahol Mysločovice pro všechny příchozí připravily jedinečné představení, které posouvalo čas vánoční ještě blíže.

Svatý Martin, Kateřina, Lucie, pastevci i králové, děti i dospělí. Ti všichni spojili své síly pro něco většího. Pozorní počtáři dokonce zkoušeli účinkující spočítat. Avšak řada z nich to raději vzdala. „Napočítala jsem jich tak přes padesát,“ zkoušela nahlas odhadovat jedna z návštěvnic.

Zážitek to byl však pro všechny nepopsatelný. „Moc se nám to líbilo. Hlavně to sladění muzikantů se zpěváky bylo nevídané,“ pochvaloval si Miroslav Velísek ze Sazovic. Navíc měl k tomuto vystoupení osobní vztah. „Prožívali jsme to od malička, chodily tam i naše děti. Neustále se soubor doplňuje a zlepšuje. Stačí si vzpomenout, kolika krojů se manželka nažehlila,“ pousmál se.