Je v areálu mateřské školy a nabízí celou řadu zajímavostí. Centrálním prvkem je takzvaný cvrček, což je skluzavka z přírodních materiálů. Z nich jsou vyrobené i ostatní prvky.

„Máme tu například přírodní ohniště, domeček pro ježky, vodní kaskádu, přírodní záhonky, na kterých můžeme pěstovat bylinky, nebo třeba balanční prvky. Jedná se o pohybové desky, po nichž děti chodí," informuje vedoucí učitelka mateřinky Adriana Moravcová.

Zajímavostí je třeba i vyhlídková věž s dalekohledem. Z ní děti mohou pozorovat přírodu. „Máme tu také proutěné iglú, součástí hřiště je i písek, kůra, klacky, malé či velké kameny, z nichž si mohou cokoliv postavit," vyjmenovává vedoucí učitelka.

Cílem přírodního hřiště je rozvíjet u dětí vztah k přírodě a sledovat zajímavé přírodní jevy, jako například jak rostou bylinky nebo co se dřevem udělá čas.

„Prostě shnije a právě tento postupný proces mohou sledovat. Také se mohou dozvědět, jak se šíří zvuk prostřednictvím podzemního telefonu zvukovodu. Na kopci je v zemi zakopaná ocelová trubka, která končí pod ním. Když někdo do ní shora něco řekne, ten dole u konce to uslyší," vysvětluje.

Nyní čekají, až se v areálu hřiště zazelená tráva, prvně ji posekají a pak už může sloužit svému účelu. Tomu by tak mohlo být už od června.

Jen o několik metrů dál dětem od jara slouží rovněž nové hřiště vybavené klasickými herními prvky jako třeba basketbalový koš, skákací panák, běhací dráha, doskočiště či třeba průlezky a skluzavka. „Moc se mi líbí, ze všeho nejvíce ale basketbalový koš. Hrajeme pod ním s kluky fotbal," usmívá se při hraní na hřišti tečovický školák Petr Solák.

Podle ředitelky Marie Zapletalové jej v době výuky používají školáci z mateřinky a základní školy, odpoledne pak slouží veřejnosti.

Od jara je v provozu také třetí nové hřiště, které je pojato jako venkovní posilovna. Nachází se mezi dětským a přírodním hřištěm. „Máme tam pět fitness prvků, které vyhovují všem věkovým skupinám, tedy i dospělým," dodává ředitelka školy Marie Zapletalová.

Celkové náklady na přírodní hřiště se vyšplhaly na více než 2 miliony korun, přičemž obec získala dotaci z Operačního programu Životní prostředí ve výši 1,8 milionu korun. Oprava stávajícího dětského hřiště přišla na 1,8 milionu korun, Tečovice získaly dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, a to částku 400 tisíc korun.