„Pochází z Rožnova po Radhoštěm, máme jej 14 dní a stará se nám o něj chovatel v Malenovicích," přiblížil nového účastníka každoročního slavnostního průvodu Jaromír Doležal.

V Tečovících tuto podzimní tradici udržovali mnoho let ještě před rokem 1989, pak téměř dvacet let slavnostní průvod s voděním berana ustal.

„Když jsme se stali samostatnou obcí, tak se dlouho dobu se beran nevodil. Až jsem se stal starostou, tak jsem řekl, že všechny akce co máme za rok, by bylo dobré znovu obnovit, to znamená hody a vodění berana i například fašank. Tak máme císařské hody s voděním berana již osmý rok," vysvětlil starosta Tečovic. Podle něj, protože tato tradice je folklorní akce, tak se její organizace, ujaly tečovské folklorní soubory Ženský pěvecký sbor z Tečovic a Mužský pěvecký sbor Štabarc.

„Obnovili jsme také ve spolupráci s Muzeem luhačovického Zálesí a paní Blankou Petrákovou i místní tečovské kroje v takovém provedení, jaké se tady používaly v 19. století," pochlubil se starosta Doležal. Konec slavnostního průvodu uzavírali kamarádi Vraťa a Laďa a náležitě si milou atmosféru této tradice užívali. „Dnes nám vyšlo počasí, jsme spokojení," hodnotili souhlasně.