Podle Romany Klečkové z obchodního řetězce Tesco navíc pořadatelé festivalu Fair Play Fryšták z. s. usilují v rámci jeho projektu Vy rozhodujete, my pomáháme o finanční podporu.

Festival se nese v duchu „bez alkoholu a drog u vody“. Součástí bude už potřetí takzvaný Family day, který nabídne různé nesoutěžní aktivity pro rodiny s dětmi.

„Víme, že k radosti třeba i z pohybu člověk nepotřebuje odporné věci, jako jsou alkohol a drogy. Cesta s návykovými látkami stejně nikam nevede. Areál během akce je navíc plný dětí a mladých lidí, adrenalinové sporty si proto žádají svou bezpečnost. A ta nejde ruku v ruce s alkoholem či drogami,“ podotkl duchovní otec festivalu Jiří Sadila.

Fair Play začíná v 9 a potrvá do 22 hodin. Návštěvnost se pohybuje mezi 500 až 1000 lidí. Zažít na vlastní kůži mohou lidé asi na dvě desítky různých adrenalinových sportů, a to vše zdarma.

„Tradičně nejlákavější, co mohou vyzkoušet, je wakeboarding. Spočívá v jízdě na prkně po vodě, dotyčný je tažený člunem. Dále pak i slackline, což je chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body. Divácky atraktivní jsou také skoky do vody na kolech či koloběžkách,“ vyzdvihl největší lákadla hlavní organizátor Marek Houser.

Family day zase nabídne například možnost vyzkoušet si závěsné akrobacie na šálech či takzvaný nový cirkus, kde ovšem nejsou zvířata. Zájemci si budou moci na vlastní kůži otestovat třeba žonglování či cirkusovou akrobacii. Chybět nebude ani celodenní hudební produkce a zdravé občerstvení.

O grant se uchází například:

Charita Holešov Elektrické postele: Finance z projektu umožní nákup 2 repasovaných elektrických polohovatelných postelí pro středisko Domácí zdravotní péče a domácí paliativní péče.

Prozatímní počet hlasů: 6000 (Tesco v Holešově)

Sdružení pěstounských rodin Jak správně vykročit do života: Sdružení se věnuje pěstounům, kterým poskytuje podporu při začlenění dítěte do rodiny a vyrovnání se s minulostí.

Prozatímní počet hlasů: 3813 (Tesco v Kroměříži) Dětský domov Uherský Ostroh Poznáváme krásy malebného Slovácka na kole: Domov chce dětem poskytnout individuální přístup k jejich potřebám a vytvářet mezi nimi kvalitní mezilidské vztahy.

Prozatímní počet hlasů: 2632 (Tesco v Uh. Hradišti tř. M. Malinovského)

Zdravotní klaun Nemocniční den se zdravotními klauny: Zdravotní klauni navštěvují děti ležící v 62 nemocnicích po celé ČR. Vnášejí na nemocniční oddělení radost a smích, protože právě ty jsou důležité pro zlepšení psychického i celkového zdravotního stavu pacientů.

Prozatímní počet hlasů: 3450 (Tesco v Uh. Hradišti tř. M. Malinovského)