Další z nich připadají právě na tuto sobotu a neděli. Hodinový program začne po oba dva dny v 11 a 13.30 hodin na Jelení louce v dolní části areálu, v blízkosti průchozí voliéry supů a mangust.

Skvělé ohlasy

„Setkali jsme se s příznivým ohlasem. Užívají si to zejména menší děti,“ uvedla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková. V programu totiž nejsou k vidění pouze ukázky výcviku, ale všichni také uslyší povídání o dravcích a mohou se s ptáky vyfotografovat. Po tomto víkendu se mohou zájemci představení zúčastnit ještě 30. a 31. července. V srpnu to budou víkendy 7. a 8., 21. a 22., 28. a 29.

V čase letních prázdnin však nejsou vystoupení sokolníků jedinou atrakcí. Každý všední den i o víkendech a státních svátcích je na devíti stanovištích v prostorách zahrady připraveno komentované krmení zvířat. Od středy do neděle jsou taktéž v zoo k dispozici studenti, kteří nabízejí informace ze života chovaných zvířat. V každé z oblastí je navíc nachystán stánek s nejrůznějšími přírodninami. V prostorách přednáškového sálu jsou ke zhlédnutí ještě dvě výstavy. „Všechny akce v areálu jsou zdarma,“ upřesnila Bujáčková.