„My se v tom snažíme pokračovat a pomalu předáváme zkušenosti s přípravou a organizací této akce mladým,“ svěřuje se Brázdil, který se ve své funkci starosty sboru podílí na organizaci již pátým rokem.

Přiznává však, že velkou oporu má hlavně ve své manželce a ve svých dvou dcerách.

„Stává se, že mnohdy se do příprav a průběhu celého plesu zapojují i rodinní příslušníci ostatních členů sboru,“ řekl starosta, který má nejvíc práce právě se zajištěním termínu akce, hudbou, zhotovením vstupenek, pozvánek, distribucí plakátů či zhotovením lístků do tomboly. Povinností je ale samozřejmě mnohem více.

„Původně se hasičské bály konaly v místní hospodě U Václavků. Později naši hasiči pořádali hasičské plesy v okolních obcích, které už měly kulturní domy, tak zvané kulturáky,“ zavzpomínal Brázdil s tím, že jejich ples se od roku 2000 může chlubit zázemím v podobě krásného společenského sálu.

Sousedská pohoda

Hasičský ples v obci Sazovice je podle starosty sboru výjimečný právě tím, že jako jediný hostí krojovou dechovou muziku. Tou se letos již čtvrtým rokem stala kapela Zdounečanka.

„Na plese je příjemná atmosféra, dá se říci lidová, ples probíhá v sousedské náladě,“ přiznává starosta Brázdil.

I když podle starosty sboru návštěvnost hasičského plesu není bůhvíjak velká, vždy si ho užívají.

„V Sazovicích je ples takřka každý víkend, často i dva plesy za víkend, takže občané mají možnost výběru,“ vysvětluje.

A co by to bylo za ples bez pořádné tomboly? Ani v Sazovicích na ni nezapomínají.

„Tombolu řešíme především sponzorskými dary od podnikatelů v obci. Hlavní cena v tombole je vždy věnována místním hasičským sborem, v posledních letech to bývá elektronika,“ poznamenal starosta s tím, že párkrát se už v minulosti objevila také prasečí hlava.

Letos mezi neobvyklými dary jednoznačně kralovala fůra koňského hnoje. Kdo se však stal jejím majitelem, jsme se nedověděli. Avšak sám pan Brázdil měl šťastnou ruku při tombole několikrát.

„Většinou jsou podnikatelé při oslovení s žádostí o dar do tomboly vstřícní. Jsme za to rádi,“ dodal ještě Pavel Brázdil s tím, že plesu si cení.

Podle něj přispívá k již tak bohatému kulturnímu a společenskému životu obce.