Podle vyjádření předsedy představenstva společnosti VaK Zlín Svatopluka Březíka byl původní plán investic o dvacet procent nižší, ale nové vedení rozhodlo o rozpuštění rezerv z minulých let, čímž se částka určená na investice vyšplhala až na avizovaných padesát milionů.

„A vzhledem k tomu, že všechny zakázky budeme zadávat prostřednictvím soutěže, je pravděpodobné, že i z této částky ještě ušetříme další peníze," dodal Březík.

Novému vedení VaK Zlín je jasné, že to bude velký kus práce pro všechny, kdo se na realizaci těchto investičních plánů budou podílet tak, aby se v roce 2015 stihlo všechno, co je naplánováno.

„Na druhou stranu se na tuto práci těšíme, protože kromě zlepšení stavu vodárenské infrastruktury je jedním z našich cílů ukázat lidem, že situace ve zlínském vodárenství je poměrně lepší, než se celá léta uvádí. Že je jen potřeba tu situaci systematicky zhodnotit, stanovit si reálné cíle, a pak jsme s novým vedením přesvědčeni, že do budoucích let budou z VaK Zlín chodit ke spotřebitelům i dobré zprávy," řekl Březík.

Největší plánovanou investicí je rekonstrukce čističky odpadních vod v Luhačovicích za téměř 10 milionů korun, dále rekonstrukce vlárského vodovodu pod novou cyklostezkou, v plánu je také rozsáhlá rekonstrukce kanalizace v Napajedlech za 1,2 milionu korun.

V samotném městě Zlíně se bude opravovat vodovod a kanalizace v rámci netrpělivě očekávané opravy ulice Mostní.

Předseda představenstva Březík zároveň uložil investiční komisi aktualizaci plánů rozvoje do roku 2025.

„Chci, abychom byli projektově připraveni, protože od roku 2018/2019, kdy doplatíme úvěr, zdvojnásobíme investice z vlastních zdrojů na úroveň 70–80 milionů korun ročně, které chceme proinvestovat v plné míře". ⋌(poh)