„V následujících letech firma se ztrátou nepočítá, loňská ztráta byla mimořádná, pokryjí ji zisky z předchozích let," řekl Šebík. Informaci potvrdila také auditorka Jitka Brychtová. V roce 2010 skončilo hospodaření firmy se ziskem 6,4 milionu Kč.

Investovali během tří let 571 milionů

Společnost v posledních třech letech investovala do infrastruktury 571 milionů. VaK Zlín má podle Šebíka jako jeden z mála v zemi vyřešeny téměř všechny závazky, ke kterým se ČR zavázala při vstupu do EU. S dalšími velkými investicemi společnost nepočítá. Výnosy z pronájmu infrastruktury, kterou užívá společnost Moravská vodárenská, se letos očekávají o 30 milionů Kč vyšší.

Délka vodovodní sítě, kterou VaK Zlín spravuje, je přibližně 1000 kilometrů. Hlavními akcionáři jsou města a obce okresu Zlín, s podílem 92 procent majetku.

Lidé na Zlínsku platí v tomto roce za vodné a stočné 83,28 Kč za metr krychlový, což patří k nejvyšším cenám v zemi. Nepříznivě je ovlivňuje klesající spotřeba pitné vody, investice i vyšší provozní náklady. Vedení Zlína, který je hlavním akcionářem, oznámilo, že ceny vodného a stočného se nebudou v příštích letech zvyšovat, pouze v případě navýšení DPH. Podle Šebíka se definitivní částky budou stanovovat na podzim.