Chutná a zároveň zdravá jídla předložila strávníkům ve školní jídelně Základní školy ve Valašských Kloboukách. Její snažení bylo záhy odměněno. Škola získala velmi cenný a prestižní certifikát „Zdravá školní jídelna“.

A že to není ocenění jen tak ledajaké, dokládá velmi malé procento škol, kterým bylo uděleno. V České republice je téměř 7000 škol. Aktuálně je do projektu zapojeno 217 škol.

„My jsme jedna z pouhých 86 škol, která se titulem „Zdravá školní jídelna“ může pyšnit,“ raduje se z úspěchu ředitel školy Karel Ptáček.

„I školní obědy se dají vařit tak, aby jídlo dětem chutnalo a zároveň splňovalo ta nejpřísnější nutriční kritéria,“ vysvětlila Kateřina Slabíková.

REVOLUCE V JÍDELNĚ

Začátky byly podle vedoucí jídelny krušné. „Dokonce dvě kuchařky kvůli změnám odešly,“ vysvětlila. Zaběhnuté a osvědčené postupy prý přestaly platit a kuchařky se musely učit nové věci, přibyly nové suroviny, recepty i technologie.

„Změny s tím spojené přišly až na milion korun,“ zmínil ředitel školy. Kuchařky, které překonaly počáteční obtíže a vytrvaly, jsou dnes odměňovány každodenní chválou nadšených strávníků.

„Nejraději mám špagety a rajskou,“ uvedl malý strávník Adam Kužela, Adam Masař vyzdvihl zejména pizzu se sýrem.

„Jde také o zdravý recept,“ vysvětlila Slabíková. Těsto je podle jejích slov z jogurtového těsta, zdobí ho sýr a zelenina.

„Vaříme pouze z čerstvé zeleniny, v zimě pak používáme mraženou,“ uvedla. Všechny obědy připravují kuchařky ze základních čerstvých a většinou regionálních surovin.

„Je to mnohem pracnější,“ zmínila. Očištění surovin a příprava jídla před vařením denně trvá 3 až 4 hodiny.

„Ale díky tomu stoupl zájem dětí o zeleninu, ovoce a luštěniny,“ dodala.

Děti také prý baví tematické krajové kuchyně: domácí, například valašská, i cizokrajné, jako je italská, maďarská, ruská a další.

PAPÍROVÉ KOLEČKO CENNĚJŠÍ NEŽ MICHELINSKÁ HVĚZDIČKA

K certifikátu patří i kulatá samolepka na vchod školy. „Vážím si toho kousku papíru víc než michelinské hvězdičky,“ uvedl ředitel školy s tím, že malé papírové kolečko představuje úplnou revoluci ve stravován školy.

„Projekt Zdravá školní jídelna je cesta ke zlepšení školního stravování. Spokojeni musejí být nejenom strávníci, ale i paní kuchařky. A všichni se mají do školní jídelny těšit,“ vysvětlila ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých Krajské hygienické stanice ve Zlíně Ivana Lukašíková, která škole ocenění předala.

Připustila, že v některých jídelnách se změny jen těžko prosazují. Ale pokud je v jídelně jeden nadšenec a má podporu vedení školy, tak to funguje perfektně. „Školní jídelnu považuji za takovou výkladní skříň školy,“ sdělila.

VLASTNÍ ZELENINA ZE ŠKOLNÍ ZAHRADY

Do projektu podle slov ředitele školu přihlásili na jaře 2017.

„Ale až po příchodu nové vedoucí jídelny jsme ocenění získali,“ vysvětlil s tím, v příštím roce chtějí rekonstruovat cvičnou školní kuchyni pro žáky a vrátit výuku vaření do osnov. Chtějí také obnovit školní pozemky a pěstovat si vlastní zdravou zeleninu a ovoce.