Město nyní zjišťuje zájem cílové skupiny obyvatel, a tak v únorovém čísle Klobuckého zpravodaje vydává dotazník, v němž mohou senioři nad 65 let vyjádřit svůj názor na potřebnost této dopravní služby. Seniortaxi by si lidé mohli objednávat k cestám na úřady, k lékařům, do obchodů a podobně.

„Valašské Klobouky nemají městskou hromadnou dopravu, a tak bychom chtěli především starším občanům, ale také hendikepovaným, nabídnout službu Seniortaxi, která by jim cesty po městě usnadňovala. Se zavedením se inspirujeme dobrou praxí v sousedním Slavičíně, kde dopravní služba funguje od června loňského roku a zaznamenala značný ohlas,“ sdělila starostka Eliška Olšáková. „Přejali bychom tedy slavičínský model, kdy si senior v jednodenním předstihu objedná taxi na konkrétní čas a platí zakoupenými jízdenkami,“ přiblížila s tím, že obdobná by mohla být i cena, která je za jednosměrnou jízdenku v rámci města 20 korun.

Senior taxi. Ilustrační foto.
Senior Taxi: pro doprovod jízda zdarma a řidič pomůže s nákupem

Dotazník najdou senioři k odstřižení v novém čísle Klobuckého zpravodaje. Vyplněný jej pak mohou odevzdat do schránek České pošty ve městě, do schránky na podněty na budově radnice a také na podatelně městského úřadu, v infocentru a v knihovně. Termín uzávěrky sběru dotazníků je 20. února.

Po vyhodnocení dotazníkového šetření budou výsledky společně se zpracovaným záměrem představeny zastupitelům města, kteří budou o zavedení a ceně služby rozhodovat na svém dubnovém zasedání.

Takto dopadly dveře jednoho z autobusů MHD ve vozovně DSZO poté, co tam neznámý pachatel hodil láhev.
Policie hledá vandala, který láhví rozbil dveře autobusu MHD