Valašskokloboucká radnice se naopak přiklání k opravě vleku. Investiční záměr v hodnotě třiceti milionů korun schválila koncem března. Přípravu a realizaci projektu přitom schválilo už předcházející zastupitelstvo.

„Lidé nám doručili zpátky čtyřiapadesát anketních lístků. Čtyřicet z nich se vyjádřilo proti investičnímu záměru skiareálu a pro upřednostnění jiné priority, především varianty cyklostezek. Třináct vyjádření chce skiareál, jeden lístek podporuje obojí,“ zhodnotil předseda Kosenky Miroslav Janík. Připustil, že v pětitisícovém městě to není mnoho, ale poměr příznivců a odpůrců lyžařského areálu je dost velký. „Ponecháváme termín do konce srpna. Poté vše zhodnotíme a předáme zastupitelstvu,“ dodal Janík.

Na radnici dosud nejsou úplně přesvědčeni o opravě a prodloužení vleku. „Prioritou je pro nás hlavně budování inženýrských sítí pro individuální rodinnou výstavbu. Lyžařský areál je jedna z variant, kterou chceme podpořit turistický ruch v tomto regionu,“ zdůraznil místostarosta Valašských Klobouk Karel Šoman. Budovat zde cyklostezky je podle něj náročnější jak finančně, tak kvůli koordinaci s ostatními obcemi. Je to náročné i vzhledem k výkupu pozemků.
„Muselo by se spojit více obcí dohromady, aby to mělo nějaký význam,“ dodal místostarosta s tím, že cyklostezka by byla také významným přínosem pro region.

„Město si však lyžařský areál zaslouží, protože tradice sjezdového lyžování je tu opravdu velká. Podle našich kalkulací je návratnost takto vložených investic v relativně krátké době reálná,“ doplnil Šoman. Ideální je podle něj ctít postavit lyžařský areál i cyklostezku, a k tomu najít veškeré, v současné době dostupné možnosti k získání maxima dotací od Evropské unie.

Závěry průzkumu i diskusi zveřejní ochránci přírody na přístupném místě, jako je internet anebo vývěsky.