Jenže situace se horší téměř každou hodinu. „Vůbec nevím, jak to bude dál. Vposledních dnech se vyloženě trápíme. Věřím, že ovíkendu minimálně jeden vlek ještě pojede,“ zamyslel se Jan Mikeska ze sportovního klubu Skialpin, který vleky na Pustevnách provozuje.

Na svazích včera stále leželo pětatřicet centimetrů sněhu, ale stále častěji se objevují travnaté fleky. Umělé zasněžování při teplotách nad nulou přitom možné není. „Meteorologové navíc varují před silným větrem, takže kolik vleků nakonec pojede, bude záležet ina počtu zájemců olyžování,“ poznamenal Jan Mikeska.

Boj steplým počasím zatím nevzdali ani na Kohútce, kde včera jezdily dva kratší vleky: Malá Kohútka a lesníPoma.

Poměrně velkou návštěvností se stále mohou chlubit vlyžařském areálu VSedle na Soláni. Ještě dnes tam jsou vprovozu všechny tři vleky. „Ovíkendu pojede pouze severní sjezdovka, předpověď totiž moc dobrá není. Příští týden se má ale ochladit, takže pokud ktomu opravdu dojde, chceme slyžováním vydržet až do Velikonoc,“ komentoval situaci provozovatel areálu Marek Cimala. Na severním svahu včera leželo kolem třiceti centimetrůsněhu.

Ovíkendu chtějí spustit vleky ive Velkých Karlovicích, kde se také stále lyžuje. „Pojede Razula iHoral, tam na zítřek dokonce chystáme snowboardové závody,“ potvrdil správce areálu Leo Bača. Upřesnil, že kvůli zhoršující se kvalitě sněhu ovšem raději zrušili večerní lyžování. „Povrch chceme co nejvíce pošetřit na denní provoz,“ dodalBača.