Po třech neúspěšných sezonách se v pátek rozjede zrekonstruovaný vlek Raškovec v Halenkově.

„Svah je už upravený, a podmínky pro lyžování jsou tu vynikající. Určitě pojedeme o víkendu a dále podle poptávky. Jestli bude zájem lyžařů, vlek pustíme i v týdnu,“ uvedl provozovatel sjezdovky Aleš Hromada.

Připomněl, že kvalita sněhu je nyní výborná.

„Na rozdíl od technického, který vytváří hodně tvrdý podklad, je čistě přírodní sníh vhodnější pro začátečníky nebo rodiny s dětmi,“ vysvětlil Hromada, jenž je sám náruživý lyžař.

Po celý týden si kvalitního prašanu užívají i návštěvníci lyžařského areálu Holuběnka v Lužné. Obě sjezdovky, kratší dvouset metrová i delší dlouhá osm set metrů, jsou tam v provozu denně od půl desáté do šestnácté hodiny.

„Lidí chodí poměrně dost, ale ne tolik, aby se tvořily velké fronty. Máme tady zkrátka vynikající podmínky. Pokud vydrží, plánujeme uspořádat lyžařský závod pro veřejnost,“ informoval provozovatel střediska Petr Bětík.

Večerní lyžování ve středu, v pátek a v sobotu nabízí sjezdovka U Kuželů v údolí Černé v Huslenkách. Na tamním svahu, který je oblíbený zejména rodinami s dětmi a začátečníky, leží nyní půl metru sněhu.

„V sobotu a v neděli vlek pojede po oba dny do šetnácté hodiny. Pokud bude zájem, například ze strany škol nebo skupin lyžařů, můžeme vlek po dohodě spustit i v pracovní dny,“ nabízí vedoucí sjezdovky Eduard Maňák.

Připomněl, že v sobotu se po dvou nepovedených sezonách konečně uskuteční odložený čtvrtý ročník lyžařského závodu, který je určen široké veřejnosti.