Jak vnímáte petice obyvatel, kteří se postavili proti plánované rekonstrukci?
Ti lidé přemlouvali obyvatele okolních domů, lhali jim a nutili je petice podepsat. Vymýšleli si přitom různé nepravdy o parkovišti, nonstop provozu a podobně. Vím to, protože byli dokonce i v bytě u mé přítelkyně, což je paradox.

Podle vás tedy nemají pravdu?
Nás bohužel nikdo z nich nekontaktoval, nezajímali se o projekt. Nemám nic proti tomu, aby těmto lidem naši pracovníci projekt představili a vše vysvětlili. Místní totiž o plánované rekonstrukci podle mne moc neví a místo toho, aby si vše zjistili, nesmyslně řeší petice. Mám dokonce i tušení, že v pozadí toho všeho stojí někdo, kdo tuto akci financuje a snaží se ji nějakým způsobem ovlivnit. Ale to nechme stranou.

Jak byste plány rekonstrukce tedy popsal vy?
Objekt je ve špatném stavu a neodpovídá úrovni, na kterou je Synot zvyklý. Po zrenovování, do kterého chceme investovat jen v první fázi zhruba dvacet milionů korun, budou v objektu mimo jiné potraviny, pošta, pivnice, velká restaurace, pneuservis a samozřejmě sportbar. To je nicméně naše hlavní činnost, ve které podnikáme, je povolená a máme na ni licence.

Ale také je to kámen úrazu pro místní, kteří se bojí zejména špatného vlivu automatů na mladé…
Tomu se bráníme. Právě z těchto důvodů je v každé naší provozovně ochranka i kamerový systém. Za poslední roky jsme u nás nikdy nemuseli řešit problém s mladistvými. Myslím si proto, že tyto obavy rozhodně nejsou na místě.

Jak tedy budete reagovat, pokud se lidem podaří s pomocí petic váš projekt zkomplikovat?
Nechceme se pouštět do žádných sporů a o problémy nestojíme. Ustupovat však také nehodláme, takže pokud by měly nastat problémy nebo obstrukce, tak jednoduše odejdeme do jiného města. Můžeme investovat v Uherském Hradišti, kde jsme úspěšně zrekonstruovali již celou řadu objektů, Brně nebo Jihlavě.

Takže buď celý projekt, nebo vůbec nic?
Přesně. Pokud by měly být větší komplikace, tak odejdeme a Zlín bude opět bez dalšího investora. To je celé. Holding Synot se o vstupu do Zlína rozhodoval asi deset let a zmiňovaný objekt na Podhoří byl jednou z našich prvních investic. Pokud to nevyjde, my tam být nemusíme, necháme to tak, jak to je, a půjdeme jinam. Nehodláme investovat do něčeho, co se může takto zbrzdit.

Podle názorů místních není problém přímo s tím, že chcete opravovat, ale s přílišnou velikostí projektu. Nemyslíte, že je rekonstrukce megalomanská?
Nemám ten pocit, že by to tak bylo. Je to vyvážený projekt. Kvalitní restaurace na Podhoří dle mého názoru chybí a stejně tak si místní zaslouží i daleko hezčí prostředí pivnice. Co se týká automatů, ve sport baru má být přibližně pětadvacet herních míst, což není nic megalomanského. Například na Golemu jich máme přibližně sedmdesát a nemyslím si, že by tam kvůli tomu byl někdo rušen či jinak ovlivňován.

Je to tedy podle vás v pořádku?
Stoprocentně. Nejde o nic nelegálního a vše je v souladu se stavebním povolením. Vše bude řešeno moderními technologiemi. Nedokážu si tedy představit situaci, že by klienty na zahrádce obtěžoval například hluk z klimatizace, jak uvádějí signatáři petice.

Dovolím si dotaz na Zlín celkově. Má Synot v tomto městě nějaké další plány?
Nejvíce peněz investujeme do hotelnictví, restaurací a gastroprovozu obecně. Právě ve Zlíně mám hodně přátel a ti mě již řadu let přemlouvají, aby zde Synot něco velkého vybudoval. Hotel, restauraci a podobně. Tímto způsobem sem tedy míříme. Například jsme se v dražbě ucházeli o budovu soudu, ale našli se šikovnější. Dá se tedy říct, že situaci ve Zlíně mapujeme a přes zmíněné služby se do něj chystáme vstoupit.

A plánujete investovat i v jiných oblastech? Mimo filmový festival například do kultury či sportu?
Je smutné, že veřejnost o tom neví, ale už tři roky jsme například sponzorem zlínského hokeje. Dále ve Zlíně podporujeme školy, divadlo, filharmonii, řadu handicapovaných dospělých i dětí a v neposlední řadě nemocnici, která od nás jen letos dostala přibližně deset milionů. Dohromady tak mluvíme asi o třiceti až čtyřiceti milionech, které každoročně do Zlína míří. Nakročeno tedy je, jen jsme se zatím nepustili do nakupování budov a podobných projektů.