Samotný otrokovický pilot ovšem vůbec netuší, s jakým autem pojede a jaký bude jeho celkový program v příštím ročníku.

„Je to spíš o přání, vizích a cílech našich partnerů,“ vysvětluje Valoušek, jenž by rád pokračoval s vozem Peugeot 207 S2000, s nímž absolvoval už loňskou sezonu.

„Přece jen jsme si už na něj stačili zvyknout, takže v dalším ročníku bychom šli výsledkově určitě nahoru,“ předpokládá otrokovický soutěžák.

Jasno ovšem nemá ani o kalendáři pro příští rok. Sám by rád pokračoval v domácím mistráku, v němž má po loňském nezdaru, kdy se nevešel po slibném začátku ani na stupně vítězů, co napravovat. Dá se přitom úspěšně předpokládat, že podobně to vidí také jeho partneři.

„I proto jsme se přihlásili hned do prvního závodu, aby nám ostatní neujeli,“ potvrzuje Valoušek.

Mnohem více nejasností panuje ohledně dalších seriálů. V uplynulém ročníku totiž dokázal 31letý pilot opanovat domácí šampionát ve sprintrallye a možnost obhajoby určitě láká.

„Existuje však také možnost startu ve vybraných podnicích v zahraničí. A na vše určitě peníze nebudou,“ má jasno loňský mistr republiky. Teď už se však zaobírá příjemnějšími starostmi.

Jasno má totiž rovněž v tom, jak stráví nadcházející vánoční svátky.

„Na Štědrý den by měl být každý doma s rodinou. Tím se řídím odmalička. Chybět nebude tradiční kapr s bramborovým salátem a pohádka S čerty nejsou žerty. Už se moc těším,“ prozradil Valoušek. I přes enormní vytížení se navíc mohl pochlubit tím, že dárky rozhodně nehodlá shánět za pět minut dvanáct na benzince.

„Většinu z nich jsem dokázal sehnat v mírném předstihu,“ pochvaluje si.

K větší spokojenosti mu tak jako vášnivému lyžaři bude pod stromečkem chybět jen větší sněhová nadílka, která by kouzlo Vánoc ještě umocnila.

„S tím bohužel nic nenadělám. Kvůli startu na Jänner Rallye pravděpodobně prostor pro žádný výjezd na hory nebude, proto věřím, že se sněhu dočkám alespoň během prvního lednového víkendu, kdy se soutěž pojede. Na sněhu se nám totiž vždy dařilo,“ připomíná Valoušek tradičně brzký termín prvního závodu sezony.

Robert Štach