Zatímco loni činily roční náklady na provoz, údržbu a obnovu světelné vánoční výzdoby v Kroměříži 920.000 korun, letos je na výzdobu v rozpočtu města vyčleněno o 320.000 korun méně. "Vyzdobeno bude opět historické centrum města a přilehlé ulice. Oproti loňskému roku již ale výzdoba nebude instalována například v ulicích Albertova, Spáčilova, na Slovanském náměstí či na mostě přes řeku Moravu," řekl mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Napak o doplnění a rozšíření výzdoby uvažuje otrokovická radnice. Podle mluvčího Milana Plesara však vše závisí na finančních možnostech. Město loni investovalo do vánoční výzdoby přibližně 100.000 korun, od roku 1997 náklady na světelné motivy činily necelých 500.000 korun.

Stejně jako v uplynulých letech bude vyzdobeno krajské město Zlín, radnice totiž žádné změny nechystá. "Vánoční výzdobu jsme rozšiřovali loni o další motivy," upřesnila mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková. Vánoční osvětlení město pořídilo před více než deseti lety. Původně barevné zimní motivy časem vystřídalo žlutobílé osvětlení. Zásadní změny se dočkalo v roce 2005, kdy byl střed Zlína osázen modernějšími prvky.

Atmosféru blížících se vánočních svátků ve Vsetíně letos navodí 230 kusů světelných svíček se závoji, světelných kabelů a závěsů. Radnice je zakoupila již v roce 2004 za zhruba 900.000 korun.

Pracovníci technických služeb instalují výzdobu již během listopadu tak, aby zpravidla do první adventní neděle se mohla rozzářit.