Už od čtvrtečního podvečera bude však svítit vánoční strom u obchodního domu v centru Zlína. Ve čtvrtek se také roztočí vánoční kolo, z něhož se lidem naskytne nevšední pohled na město včetně baťovského mrakodrapu.

Ozdobené jehličnany zazáří také v některých místních částech Zlína.

V pátek 25. listopadu stisknou vypínač ve Štípě a v Jaroslavicích. Ve Lhotce-Chlumu se bude rozsvěcovat v sobotu 26. listopadu a Malenovice s Kostelcem nechaly rozsvícení stromu na první adventní neděli.

Vánoční výzdoba ve Zlatém jablku ve Zlíně.
VIDEO: Světýlka, baňky i sobi. Zlaté Jablko se převléklo do vánočního kabátu

Jaroslav Uhlíř i hity Karla Gotta

V centru Zlína proběhne Andělské rozsvícení vánočního stromu v neděli 27. listopadu. Jedli kavkazskou zdobí v krajském městě od roku 2009.

„Letošní strom je vysoký 12,5 metru. Bude ozdoben ve studené stříbrné barvě v kombinaci s teplou zlatou, vše doplní růžové baňky,“ popsal mluvčí radnice Tomáš Melzer.

„Denní dekorace má podobu andílků, což navazuje na andělské náměstí a andělské rozsvícení stromu,“ vysvětlil mluvčí.

Poté, co bude strom nasvícen, zazpívá Jaroslav Uhlíř s kapelou.

Během následujících adventních nedělí se na náměstí Míru vystřídá spousta muzikantů.

tržiště pod kaštany
Staré buňky na Tržišti pod kaštany byly zdemolovány

Na pódiu se objeví česká rocková skupina Support Lesbiens, zpěvák Thom Artway s kapelou a zpěvačka Kateřina Marie Tichá a bandjeez.

V dalších dnech se odehrají koncerty kapel a zpěváků, jako je Podjezd, Šufunky Gang, Tokyo, Lucie Redlová, Funny Fellows, Poutníci, Klagenfurt a další.

Každý adventní pátek bude patřit revivalu, vystoupí Schelinger revival z Valašska, Joe Cocker forever revival a Karel Gott revival Morava.

Bar 1931. 12 000 vánočních baněk v baru v obchodním domě ve Zlíně.
Dvanáct tisíc baněk za téměř půl milionu vyzdobilo strop baru v centru Zlína

Děti si užijí vánočních tvořivých dílen, kina s pohádkami či vystoupení dětských folklorních souborů.

Od soboty 3. prosince přibydou na náměstí stánky s řemeslnými výrobky a vánočním sortimentem. Návštěvníci si tak budou moci koupit řezbářské výtvory, kovové výrobky a dekorace přímo od kováře.