Jak Deníku prozradila starostka Neubuze Renata Zábojníková, z vítězství v okresním kole jsou v malé obci u Slušovic nadšení.

„Z vítězství máme obrovskou radost. Stromek je opravdu pěkný, pochází přímo od nás z Neubuze. Darovala nám ho místní rodina Šarmírova,“ prozrazuje starostka.

Natahovali si budík kvůli hlasování

close Vánoční strom Deníku info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční strom Deníku „Do ankety nás přihlásila paní, která ani není odtud. V Neubuzi pracuje jako vedoucí v naší prodejně a hrozně se ji náš strom líbil, tak ho vyfotila a přihlásila. Následně jsme rozjeli kampaň na sociálních sítích a už to jelo. Lidé brali hlasování skoro jako povinnost - někteří si dokonce v noci natahovali budík, aby mohli znovu hlasovat. Místní komunita se opět semkla,“ říká nadšeně Renata Zábojníková.

Jak v zápětí dodává, i ona sama v anketě opakovaně hlasovala a bedlivě vyhlížela pondělní konec okresního kola.

„Hlasovala jsem vždy, když jsem si vzpomněla. Včera jsem číhala na osmou hodinu večerní, až se dozvíme výsledek,“ přiznává starostka.

Letošní strom v Neubuzi je vyzdoben podobně jako v předchozích letech.

„Přidali jsme tam takové muzikanty z březového dřeva. Letos totiž slavíme 650 let obce a oslavujeme po celý rok,“ popisuje Zábojníková.

Místem setkávání

Vánoční strom se stal v obci místem setkávání.

„Sházíme se tam každou neděli a společně rozsvěcujeme adventní svíce. Tuto sobotu máme navíc v plánu zpívání u stromečku, což je větší akce,“ prozradila starostka.

Nyní však vyhlíží start krajského kola ankety o nejkrásnější vánoční strom.

„Věříme, že máme nejhezčí stromek v kraji a že máme super spoluobčany, kteří budou hlasovat a náš stromek podpoří. Věřím v to, že vyhrajeme,“ nechala se slyšet starostka Renata Zábojníková.

Čtenáři na Zlínsku, Kroměřížsku, Valašsku i Slovácku vybrali v lokálních anketách Deníku své favority. Okresní vítěz z Neubuzi bude v krajském kolem soutěžit o přízeň čtenářů společně se stromem z Kelče, z Uherského Ostrohu a s jehličnatým krasavcem z Morkovic-Slížan, Hliníku. Vítězové okresních kol ankety nyní postupují do kola krajského, kde se utkají o titul a cenu ve výši téměř čtvrt milionu korun pro svou obec či město. Hlasování začíná na našem webu v úterý 12. prosince ve 20 hodin.

Kdo měl nejkrásnější strom loni?

Pichlavý fešák z Luhačovic, smrk zasazený před třiceti lety zdobí prostranství před radnicí. V době sázení měl 1,5 metru, dnes se chlubí výškou 15 metrů a díky své majestátnosti je již léta ozdobou města. Možná i díky tomu stal se loňským vítězem Zlínského kraje v anketě Deníku o nejkrásnější Vánoční strom. Lidé mu poslali skoro osmnáct set hlasů. Na druhém místě skončil Uherský Ostroh, třetí byly Bojkovice. V anketě strom z Luhačovic porazil 39 konkurentů z celého kraje.

„Nově doplněná výzdoba, která rozzářila náš živý vánoční strom potěšila, jak místní srdcaře, tak i nadšené návštěvníky města, kteří pak svou radost projevili svým hlasováním. Za to všem patří velké poděkování,“ reagoval loni na vítězství starosta Luhačovic Marián Ležák.

K ledově svítícímu přibyl loni i teple zářící řetěz. Už zastaralé červené baňky se přestříkaly na zlaté a stříbrné a spolu s jedinečnými dekoracemi, které jsou autorskými originály, pak ozdobily strom v centru města. Barevným tónem navázaly na okolní svítící vánoční výzdobu a hlavně na osvětlenou radnici. Ozářený strom zdobil spolu s ostatní dekorací město až do třech králů.

close Vánoce banner 610x303 info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoce banner 610x303