Do tří kategorií se přihlásilo tentokrát osmnáct soutěžících. Radnice zvlášť hodnotila výzdobu balkonů a oken bytových domů, rodinných domů a společností.

Konečné pořadí stanovila tříčlenná komise složená ze zástupců oddělení cestovního ruchu, odboru kultury a odboru životního prostředí a zemědělství. Brala v úvahu náročnost výzdoby i nápad.

Prvenství v kategorii bytových domů přiřadila pětašedesátileté Marie Matouškové z části Podvesná. Její okna zdobilo třináct sněhuláků v truhlících.

„Okna máme načančané pořád a soutěž jsme brali jako výzvu. Mrzí mě, že je o ni tak malý zájem. Osobně se určitě se přihlásím i příští rok,“ pousmála se vítězka.

S výzdobou si dal i letos práci osmačtyřicetiletý Jaroslav Peška z Mladcové, který skončil v kategorii rodinných domů na místě druhém.

„Světelnou výzdobu jsme dělali se synem asi čtrnáct dní po večerech a použili přitom asi půl kilometru kabelů. Doma ve sklepě máme ještě ručně vyrobený betlém,“ prozradil Peška, jenž se letos přihlásil do soutěže potřetí.

„Jednou jsem skončil jako sedmý, vloni třetí a letos druhý. Jsem soutěživý typ a inspiruji se i od sousedů,“ poznamenal Peška, který si prý nenechá ujít ani následující ročník soutěže.

Všem přítomným včera poděkoval na zlínské radnici i náměstek primátorky Hynek Steska. „Přestože nemohou být všichni první, jsem rád, že jste přes svátky krásně ozdobili Zlín,“ pochválil soutěžící Steska.