„Podporu včelařům poskytuje Zlínský kraj již několik let. Přispíváme tím nejen k nárůstu začínajících včelařů a navýšení množství úlů a včelstev u stávajících včelařů, ale pozitivně se to projevuje i na celkové úrovni kvality včelstev a snížení výskytu moru včelího plodu,“ uvedla náměstkyně hejtmana Hana Ančincová zodpovědná za oblast zemědělství a životního prostředí.

Městská policie Zlín.
Čerti, tajné agentky i zavilí šakali, kteří zavile vyli. I to byl rok MP Zlín

O dotaci si mohou zažádat zájmoví včelaři ve věku minimálně 18 let, kteří z tohoto dotačního programu nečerpali peníze v předchozích dvou letech. Svá včelstva musejí mít umístěna na území Zlínského kraje. Podporu 5 až 12 tisíc korun budou moci použít jak na nákup základního vybavení (3 až 6 nástavkových úlů s varroa dnem a 50 až 300 rámkových přířezů nebo rámků, pozn. red.), tak na pořízení doporučeného vybavení (např. včelařského kuřáku, rojáčku, rozpěráku, včelařského drátku, forem na sbíjení rámků, krmítek, mateří mřížky nebo ochranných pomůcek.

Jak bude vypadat zrekonstruovaný Zimní stadion Luďka Čajky?
Zimní stadion ve Zlíně dostal stopku. Nákladnou rekonstrukci odmítla dotovat NSA

„Nově je do programu zařazena možnost získat dotace na nákup osiva nebo sazenic medonosných rostlin, maximálně do výše 2 000 korun,“ doplnila Ličková.

Příjem a registrace žádostí o podporu potrvá od 24. ledna do 18. února. Více informací je možno najít na webových stránkách Zlínského kraje.