Na Traumatologii v Krajské nemocnici Tomáše Bati (KNTB) řešili zdravotníci během pondělního odpoledne a večera desítky případů úrazů, většinou šlo o zlomeniny z pádu na sněhu či ledu.

„Šest lidí mělo komplikovanější fraktury a skončilo na operačním sále. Jednalo se o tři zlomeniny kotníku, dvě zlomeniny zápěstí a jeden zlomený krček. Obecně se dá říci, že úrazy utrpěli lidé středního a vyššího věku. V úterý je situace klidnější, od rána řeší zdravotníci spíše jednotlivce,“ řekla mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Sníh v pondělí komplikoval dopravu na některých místech v kraji
VIDEO: Sníh v pondělí komplikoval dopravu na Zlínsku i na Vsetínsku

Kromě úrazů způsobených počasím upozornila i na nárůst počtu nemocných dětí.

„Na dětském oddělení, dominuje chřipka a nachlazení. S těmito onemocněními je momentálně hospitalizováno celkem 10 dětí mladších šesti let,“ dodala Lipovská.

Právě RS viry (kapénkové onemocnění projevující se jako nachlazení) jsou u malých dětí velmi nevyzpytatelné.

„Tyto viry způsobují onemocnění horních cest dýchacích, průdušek a plic, mohou být smrtelně nebezpečné pro kojence a batolata,“ potvrdila primářka Dětského oddělení KNTB Lucie Procházková.

Klouzaly chodníky, klouzaly cesty

I policisté se během prvního pracovního dne pěkně zapotili. V průběhu pondělí vyjížděli zhruba ve stovce dopravních nehod, z nichž většina souvisela s aktuálním počasím. Převážná část se obešla bez zranění.

„Nejvíce nehod bylo na Zlínsku a přímo v krajském městě, což souvisí také s hustotou provozu,“ řekl mluvčí policie Petr Jaroš.

Sníh komplikoval v pondělí 12. prosince dopravu ve Zlínském kraji.
Auto na střeše i zapadlá sanitka. Sníh komplikoval dopravu v kraji

K nehodám vyjížděli od rána i hasiči, odpoledne se situace zklidnila.

„Od 15 hodin do půl sedmé došlo na území Kroměřížsku ke třem nehodám, na území okresu Zlín k jedné nehodě a k zapadnutí sanitky v okresu Vsetín. Při těchto nehodách došlo k zranění jedné osoby,“ shrnul odpolední nehodovost mluvčí hasičů Roman Žemlička.