Společnost Dudr Tools zaznamenala minulém roce 49 zápisů do knihy úrazů. „Vyšší úrazovost plyne z nárůstu počtu nových zaměstnanců. Jednalo se o úrazy lehké a středně těžké, v každém případě jim ale do budoucna chceme více předcházet,“ uvedl výkonný ředitel Ondřej Turecký.

Ilustrační foto.
Na nový kloub si ve Zlínském kraji počkáte minimálně dva roky

Právě prevenci vzniku úrazů a posílení zdraví zaměstnanců si firma stanovila jako jednu z priorit letošního roku. „V rámci projektu Rok zdraví připravil řadu aktivit ke snížení úrazovosti a k motivaci k péči o zdraví,“ sdělila mluvčí Kateřina Martykánová. Pomyslným startem se stal speciální kurz zážitkové první pomoci, kterého se 22. února zúčastnilo 24 zaměstnanců z výroby.

Vizualizace modernizace Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Na konci roku 2024 by mohla začíst výstavba nové porodnice.
Modernizace KNTB? Srdcem nemocnice má být pětipatrový polyblok urgentu

Na velmi realisticky nasimulovaných situacích si mohli vyzkoušet své reakce a správné postupy při různých zdravotních obtížích – bezvědomí, infarktu, řezných zraněních a dalších. „Do budoucna plánujeme taková školení i pro další pracovníky, včetně lidí z kanceláří a řidičů. Vše jim bude přizpůsobeno na míru,“ doplnil Ondřej Turecký.

XXI. Reprezentační ples Univerzity Tomáše BatiKongresové centrum ve Zlíně.
VIDEO Ples UTB: Lucie Borhyová a tisícovka plesajících. Takto to tam žilo

Zaměstnanci budou také motivováni k tomu, aby sami aktivně přinášeli nápady, jak se vyhnout úrazům. Souběžně pracuje vedení firmy dlouhodobě na vylepšení ochranných prostředků, jako jsou rukavice, obuv nebo předloketní chrániče. Vyšší důraz se bude klást také na pohovory s bezpečnostním technikem, vyšetřování úrazů a následné stanovování nápravných opatření s cílem zabránit jejich opakování.

Bruslení, cyklovýlety, koupání i fyzioterapeut

„Pozornost bude zaměřena i na celkovou péči o zdraví, včetně dodržování pitného režimu, doplňování vitaminů a důrazu na pohybové aktivity. Zaměstnanci se budou moci například zúčastnit společného bruslení, vyrazit na cyklovýlet nebo na sazovické koupaliště. Přímo na pracovišti se jim pak bude věnovat fyzioterapeut, který poradí, jak odbourat nevhodné pohybové stereotypy ve výrobě i v kanceláři,“ dodala Martykánová.