Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Slavičíně otevřeli centrum informatiky

Slavičín – V areálu bývalých Vlárských strojíren Slavičín vzniklo Centrum informačních technologií a aplikované informatiky Slavičín.

6.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miloslav Dostálek

Nové centrum informačních technologií budou využívat i vysokoškolští studenti

Firmy tak získají přístup k nejmodernějším informačním technologiím, aniž by je musely samy pořizovat a investovat do nich nemalé peníze. Využívat ho budou i vysokoškolští studenti.

Investice akciové společnosti Regionální centrum kooperace, kterou ze 64 procent vlastní město, přišla na více než 50 milionů korun. Z toho evropské dotace činily 30 milionů korun. Areál Vlárských strojíren ve Slavičíně je dnes ukázkou úspěšné revitalizace brownfieldu ve Zlínském kraji. Vlárské strojírny zde ještě v roce 1989 zaměstnávaly 2500 lidí ze Slavičína a jeho širokého okolí. Postupně ale výroba zanikla. V rámci konkurzu získala areál firma INTEC, jež nabídla spolupráci městu. Vznikla tak akciová společnost Regionální centrum kooperace. Ta v areálu spravuje veškeré komunikace a inženýrské sítě. Jejím hlavním cílem je jeho rozvoj.

V průmyslovém areálu nyní sídlí více než 30 podniků. „Těmto firmám budeme chtít poskytnout základní služby, které nabízíme. Nebráníme se tomu, aby tyto služby byly poskytovány i mimo areál, tedy do Slavičína a přilehlých obcí,“ řekl předseda představenstva Regionálního centra kooperace Radomír Bezděk. Centrum bude mít přínos i pro studenty vysokých škol. Již dnes má s Fakultou informačních technologií Vysokého učení technického v Brně uzavřenou smlouvu o spolupráci při přípravě diplomových a magisterských prací studentů. „Areál se stále revitalizuje, ale už velmi málo budov je nevyužitých. Je tady spousta volných pozemků, ale připravují se inženýrské sítě a shání se finanční prostředky, aby areál žil celý a fungoval tak, jak si představujeme. To jest, že by nám měl přinášet zaměstnanost,“ komentoval starosta Slavičína Jaroslav Končický. V areálu nyní pracuje několik stovek lidí, podle hrubého odhadu okolo 700.

Autor: ČTK

6.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení