Zahajovací den dostihové sezony se podle něj vydařil. "Bylo to lepší, než jsme čekali. Lidé přišli, zaznamenali jsme slušnou návštěvnost. Vyšlo i počasí, a i když dva jezdci při závodu spadli z koně, nezranili se vážně," popsal Zdeněk Karlach. Je rád, že covidová omezení jsou už pryč, protože jinak by se dostihy musely obejít bez návštěvníků.

“Čeká nás letos spousta práce, kterou děláme jen s pomocí brigádníků. Ale chceme si udržet prim hlavního dostihového závodiště na Moravě," doplnil Karlach.

Dráha ve Slušovicích má 15 hektarů a starat se o ni není snadné. Délka travnaté cvalové dráhy je 1480 metrů, na šířku má 18 metrů. „Původně byla dráha písková. Kdyby taková zůstala, byla by dnes nejlepší v republice. Údržba pískové dráhy je jednoduchá, o travnaté se to říct nedá,“ doplnil Zdeněk Karlach.

Na místě, kde stojí slušovická dostihová dráha, býval dříve rybník a bažina. „Proto je tady dost podzemní vody, až dvacet metrů. I když byla loni velká sucha, přesto trenéři a majitelé koní říkali, že je trať dobře připravená. Vždy, když přijedou, tak nejdříve zkontrolují trať, jestli je dostatečně měkká," uzavřel Zdeněk Karlach.