Podle mluvčího SŽDC Pavla Hally byla škoda na kolejišti a nádražní budově vyčíslena zhruba na 5,5 milionu korun, dělníci museli vyměnit kolem 900 pražců a kolejnice asi na 550 metrech.

Nehoda se stala minulou středu kolem 12:00. Polský řidič kamionu vjel podle policie na přejezd v době, kdy byla zapnuta světelná i zvuková signalizace. Do nákladního vozu poté narazil rychlík, který projížděl od Otrokovic na Staré Město. Při nehodě sice nebyl nikdo zraněn, doprava ale byla nejprve zcela zastavena, po devíti hodinách se podařilo zprovoznit alespoň jednu kolej. Šofér stihl automobil opustit, vlak ale po střetu vůz roztrhl a náraz odhodil návěs na budovu.

Lokomotiva a první vagon vykolejily a ujely mimo koleje ještě několik set metrů. Dechové zkoušky na alkohol byly u řidiče i u strojvedoucího negativní. Podle policie vznikla na nákladním autě a přívěsu asi milionová škoda, zhruba na stejnou částku byla vyčíslena také škoda na lokomotivě a vagonech. Ve vlaku byly vytrženy sedačky a rozbitá okna. Kriminalisté již řidiče kamionu obvinili z obecného ohrožení, hrozí mu až osm let vězení.

ČTK