V letních měsících je koupaliště místními hojně navštěvované. „Máme to kousek a vidím tam přes plot," nechal se slyšet Zdeněk Matušinec.

„Když je v létě pěkné počasí, je to opravdu nacvaklé," dodal. Za vodními radovánkami na valašskokloboucké koupaliště však nesměřují pouze místní, ale i lidé z širokého okolí.

„Koupaliště přitahuje obyvatele z i z okolních obcí a částí města, kde koupaliště není, například ze Študlova, Smoliny nebo od nás z Poteče," potvrdil Josef Mana.

Místní i přespolní se tak pravděpodobně mohou kromě jiného těšit na nové herní bazénové prvky, které dnes nesmí chybět na žádné moderní plovárně, nebo rozšířený a zvětšený bufet včetně zázemí, který by měl urychlit obsluhu a zkrátit tak fronty.

V areálu, který by měl být rozšířený směrem ke Smolině, se plánuje zbrusu nové přírodní koupací jezírko a plocha pro beachvolejbalové hřiště.

Kromě toho by se v budoucnu mohla prodloužit i sezona díky plánovanému solárnímu či jinému ekologickému ohřevu vody. Počítá se samozřejmě i s výměnou rozvodů a čističky vody, které pracují bez výměny již od spuštění koupaliště.

„Ve chvíli, kdy architekti předají městu svoji studii, začneme hledat způsob financování," prohlásil místostarosta Martin Janík.

„Získá-li město dotaci, bude moci provést akci najednou, v opačném případě rekonstrukci rozdělí do několika fází," doplnil. „S vizuální prezentací návrhu seznámíme širokou veřejnost.

Občané se budou moci k celé akci vyjádřit a sdělit svůj názor. Následné projektování a samotná realizace už budou ležet na novém vedení města," dodal místostarosta. Studie má mimo jiné navrhnout i řešení průsaku vody ze stávajícího bazénu. Doposud zde totiž docházelo k jejím ztrátám. Musela se tak dopouštět z vodovodního řadu, což zvyšovalo náklady na provoz celého sportoviště.

Tyto náklady chce město snížit ještě dalším opatřením. Rozhodlo proto o provedení hydrogeologického průzkumu koupaliště k zajištění vlastního zdroje vody.

Díky němu by náklady na naplnění bazénu, které jsou v současnosti kolem tří set tisíc korun za rok, neměly v budoucnu převýšit polovinu této částky. Čerpací a hydrodynamické zkoušky vrtu jsou už hotovy a v listopadu se má začít hloubit studna.

„Městu se podařilo na hydrogeologický průzkum koupaliště získat dotace z Operačního programu životního prostředí ve výši pětaosmdesáti procent a ze Státního fondu Životního prostředí ve výši pěti procent.

Plánované celkové náklady na vrt činí čtyři sta padesát čtyři tisíc korun," doplnil vedoucí investičního odboru Radek Bařinka.