„Účelem stavby, která by měla být zahájena na přelomu září a října, je především nabídnout prostor pro poskytování sociálních služeb, pro setkávání různých věkových skupin a společenství, pro vzdělávací aktivity i pro neformální a přátelská setkání. Je jenom dobře, že služby farnosti a věřících se propojují s nabídkou služeb bez ohledu na vyznání. A že církev prostory buduje a otevírá všem lidem,“ řekl Deníku mluvčí Arcibiskupství olomouckého Jiří Gračka.

Takové zařízení přitom ve městě chybělo, za sociálními službami dnes musejí lidé dojíždět desítky kilometrů. „Nové komunitní centrum bude modelem a odpovědí na ohrožení a některé sociální problémy. Pro nás křesťany to bude příležitost vydat svědectví o své víře,“ vysvětlil vizovický farář Josef Rosenberg.

Nyní probíhají přípravy na stavbu a postupně se vyklízejí prostory hospodářských stavení nedaleko fary, na jejichž místě bude nová budova stát.

„Nový objekt komunitního centra svým vzhledem zcela zapadne do rázu města. Ve vnitřní části dvora najdeme několik zajímavých architektonických řešení. Svými parametry se jedná o budovu přátelskou a blízkou, stavěnou na takzvaný lidský rozměr,“ přiblížil vizovický farář.

Vnitřek budovy podle něj poskytne několik místností pro sociální služby a pro potřeby komunity, dále sál se zázemím a také odpočinkové zóny.

Slavnostní mši s žehnáním kamene celebroval Antonín Basler, kterého papež František nedávno jmenoval pomocným olomouckým biskupem. Po mši následovalo posezení na hřišti u orlovny a zábavný program pro děti.

Stavbu nového komunitního centra velmi vítá také zlínský kněz farnosti svatého Filipa a Jakuba Ivan Fišar.

„Myslím, že tyto věci jsou hrozně důležité. Máme kostely, kde se mohou lidé setkávat, ale potřebujeme vztahy prohlubovat. Například u nás si v neděli po mši mohou zajít lidé na faru, dát si kávu, popovídat si. Je to o vzájemném sbližování a pomáhání,“ konstatoval.