Utkání mezi sebou sehrály družstva starých pánů a poté následoval zápas mezi týmy Hořanska a Dolanska. Organizátoři se poučili z mistrovství světa ve fotbale v Jihoafrické republice a hned u prodeje vstupenek vítal návštěvníky nápis Zákaz vuvuzel.

Pořadatelé připravili také soutěže pro děti, kde vítězové jednotlivých disciplín získali diplomy a sladké dobroty. V soutěžích pro dospělé se vyhrávaly jiné ceny, například poukázky na pivo.

Pro zpestření programu předvedly děti z hasičského družstva ukázku požárního útoku. Sprška vody svlažila i nedaleko sedící hosty této akce. Některé nedobrovolně, jiní se jí vystavili vesele sami.

„Jsou to první slavnosti piva a vlastně vůbec první akce jakéhokoliv druhu tady na hřišti. Lidé si totiž stěžovali, že složky v obci nedělají pro občany nic, tak jsme se rozhodli spojit dnešní tradiční zápas Hořanska a Dolanska s uspořádáním pivních slavností,“ uvedl za organizátora TJ Sokol Všemina Lukáš Turna.

Dodal, že nápad vznikl a nabyl konečné podoby ve spolupráci se sekretářem klubu Davidem Řepou a členem výboru Bronislavem Kolářem.

„Jsme mile překvapeni počtem hostů, takovou návštěvnost jsme vůbec nečekali. Teď večer přijde na řadu i klasická zábava, zrovna dorazila kapela. Pravděpodobně se rozejdeme až okolo půlnoci,“ dodal Lukáš Turna.

Příjemné, pohodové atmosféry se správným soutěžním napětím, chutí piva a vůní uzenin z udírny si přišlo užít přes tři sta lidí.