Testovací místo v Centro Zlín je otevřeno od pondělí do neděle od 9:00 do 20:00 hodin.

„Testování se zde uskutečňuje, stejně jako na dalších místech, screeningovými antigenními a PCR testy. Do konce srpna na ně mají zdarma nárok osoby s platným zdravotním pojištěním uzavřeným v České republice,“ uvedla mluvčí Zlínského kraje Soňa Ličková.

Služby se do budoucna rozšíří

„Ve všech třech našich testovacích centrech na Zlínsku máme odborný a kvalitní personál, který obslouží dospělé i děti. Otvírací doba dává prostor pro péči o každého příchozího ihned a bez předchozí registrace. Časem rozšíříme služby nového testovacího centra v Centro Zlín Malenovice o možnost testu na přítomnost a hladinu protilátek,“ upřesnil majitel společnosti Jesenická poliklinika a senior manažer GHC Genetics pro Moravu Milan Plesar.

V obchodním centru Zlaté Jablko ve Zlíně, v Centro Zlín v Malenovicích i ve Vizovicích bude brzy rovněž možné se nechat naočkovat bez předchozí registrace.

Ve spolupráci se společností ZORMA s.r.o. pak přibude další očkovací místo v Otrokovicích v areálu firmy Continental. Provoz očkovacích míst bude zahájen ihned po získání nutných povolení.

„Dostupné tady budou vakcíny Comirnaty od výrobce Pfizer/BioNTECH a Jannsen od firmy Johnson & Johnson. Je naším cílem jít s vakcínou blíže k lidem a dát jim možnost se nechat pohodlně naočkovat. Věřím, že dostupnost míst bez registrace uvítají i ti, kteří s očkováním stále váhají. Potřebujeme zvýšit proočkovanost kraje, abychom předešli možným komplikacím na podzim. Nikdo si nepřeje žádné další omezení,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

PSG bude zase patřit sportovcům

V neděli 15. srpna ve 14 hodin pak ukončí provoz velkokapacitní očkovací centrum v PSG aréně ve Zlíně. Očkovací centrum se odsud přesune do areálu Krajské nemocnice T. Bati.

„PSG arénu už chceme uvolnit sportovcům, jak jsme slíbili,“ dodal hejtman.