Zahájení stavby na jaře 2024

Město nabídne v novém čtyřpodlažním bytovém domě Na Slanici celkem 28 bytových jednotek velikosti 3+kk a tři malé byty 1+kk. Nájemníci budou mít k dispozici 31 sklepů, 14 garáží a před domem 24 parkovacích míst. Pracuje se také na úpravě pěšího přístupu do lokality. Na východní a západní straně domu budou balkony. Předpokládá se, že stavba bude zahájena na jaře 2024 po úpravách pozemku.

Vizualizace plánované podoby nové zlínské krajské nemocnice a autor projektu Martin Šamaj
Projekt nemocnice v Malenovicích inspiroval zdravotnictví v Česku i na Slovensku

„Výstavba nových bytů je jednou ze společných priorit současného vedení města. Poslední bytová výstavba proběhla v roce 2008 v Malenovicích a větší byty nám v bytovém fondu zcela chybí,“ upozornil radní pro oblast bydlení Jiří Robenek.

Zlín uvolní na stavbu z vlastního rozpočtu 63 milionů korun. Předpokládaná hodnota investice je 88 milionů korun bez DPH.

„Veřejná zakázka bude spolufinancována v rámci dotačního projektu Státní fond podpory investic. Už máme vybraného dodavatele a vysoutěžená cena je oproti původnímu předpokladu nižší,“ uvedl Robenek. Státní dotace by podle něj měla pokrýt výdaje ve výši 25 milionů korun.

U Majáku čekají na kolaudaci byty pro absolventy univerzity

Město podle radního očekává v prvních měsících nadcházejícího roku 2024 také kolaudaci bytových jednotek U Majáku. Zde se jedná o nájemní byty nové kategorie, které cílí primárně na absolventy Univerzity T. Bati.

Případů zapíchnutých kostí v krku je každým rokem několik.
Štědrý den v krajské nemocnici: Kosti v krku i rodina, co se mezi sebou poprala

„Potřebujeme zabojovat proti odlivu mladých lidí, kteří nám po dokončení studia odcházejí pryč. Podporované bydlení je jedním z opatření, jak toho dosáhnout. Současně čekáme na vyhodnocení naší žádosti o čerpání prostředků z dotačního titulu Ministerstva pro místní rozvoj ČR na podporu tvorby projektové dokumentace pro výstavbu dalších desítek nájemních bytů,“ uzavřel téma Jiří Robenek.