Na Fakultě aplikované informatiky na Jižních Svazích tak vysokoškolští odborníci od 18 do 24 hodin veřejnosti ukážou, že vědci nejsou podivíni a věda není nezáživná.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně se tak letos poprvé připojuje k dalším dvěma stovkám evropských měst, v nichž se Noc vědců 2008 uskuteční současně. „Odborníci budou svou práci prezentovat v netradičním světle. Chystají zábavné pokusy a pozorování, přednášky na fiktivní témata, připravili si pro návštěvníky i kulturní vystoupení,“ přiblížila mluvčí univerzity Andrea Kadlčíková.

Noc vědců zahájí ve Zlíně průvod v čele s vlajkou Evropské unie. Následovat má pásmo přednášek a předvedení vybraných experimentů, které organizátoři zatím tají. Kromě toho mohou hosté zhlédnout i výstavu obrazů a fotografií vědeckých pracovníků univerzity.

„V noci vystoupí na fakultě i hudební těleso tvořené našimi odborníky s koncertem barokní a renesanční hudby, připraveno je také krátké divadelní představení. Skupina z oboru Bezpečnostní technologie a management navíc předvede zadržení a pacifikaci pachatele,“ prozradila Kadlčíková. Dodala, že celý večer budou doprovázet zlínští Jazzzubs a vstup na akci je zdarma.