Ti právě díky svým pánečkům dostali šanci získat nový domov. Všechny čekalo poutavé vyprávění, hlasovaní o nejsympatičtějšího psa i ukázky výcviku psů. Nechyběla ani bohatá tombola i ocenění pro psí vítěze ze tří soutěžních kategorií.

I přes nepřízeň počasí které sobotě vládlo, panovala na Vršavě dobrá nálada a majitelé útulkových psů měli co vyprávět o nových dobrodružstvích jejich chlupatých svěřenců.

Aby ne, vždyť taková devítiletá křížená fenka drsnosrstého jezevčíka Sára, se kterou přijeli manželé Navrátilovi z Provodova, byla ještě před rokem nevrlá a občas i někoho kousla.

"Ale za ten rok co ji máme, se velmi změnila, je z ní milá a mazlivá fenka s opravdu krásnýma ušima," smála se v sobotu její majitelka Jaroslava Navrátilová.

To tříletý kříženec labradora Matěj, získal v novém domově i vlastní pokoj.

"Byli jsme si pro něj když měl deset měsíců. Přestěhovali jsme se do domu, proto jsme si mohli dovolit většího psa," vysvětlila majitelka Matěje Kateřina Krausová.

V náručí své majitelky se zase chvěla zimou třináctiletá kříženka Miky, kterou doma čekali ještě dva psí parťáci.

"Zapadla k nám i do psí smečky, ještě je to čiperka," přiblížila Blanka Janišová z Halenkovic.

Podle ní Miky měla pohnutý osud, našli ji s obojkem i s čipem pobíhat ve Zlíně na Letné, ale její majitelé si pro ni nepřišli.

"S lidmi kteří si od nás odvedou pejska jsme v kontaktu, posílají nám pozdravy a fotografie, jak se jejich svěřenci mají," uvedla ošetřovatelka z vršavského útulku Alena Kopřivová.

Zároveň ocenila, že v sobotu lidé přinesli pejskům deky i pamlsky. Dobrou zprávou je, že lidé o zlínské útulkové pejsky mají zájem, vždyť na nástěnce s nabídkou pejsků je vidět plno volných míst.

"Ano, nyní nám hodně pejsků poodcházelo, je dobře že mají nový domov," usmála se Alena Kopřivová.