Ta se letos konala v parku za tamním městským divadlem. Místo pořadatelé vybrali také proto, aby přispěli k jeho záchraně před vykácením stromů kvůli plánované výstavbě multifunkčního do­mu.

„Jsem ráda, že se tato akce tady pořádá, protože se snažíme o zdravou výživu. I proto jsme se sem přišli podívat," řekla Zlínskému deníku Lenka Švrčinová. Ke snídani v trávě na dece si přinesli jídlo z jedné regionální farmářské prodejny. „Máme pečivo, šunku, doma jsme udělali bylinkový čaj. Jsem spokojená, počasí také vyšlo," řekla Lenka Švrčinová.

Nad bábovkou, sušenkami, které připravovali den dopředu, včetně kávy v termosce či veky, posnídala zase ve Zlíně parta Ley Turečkové z Horního Němčí.

„Včera jsme se na to připravovali, chystali jsme jídlo, pekli. Moc se mi tu líbí, je to lepší než park u zámku, kde se akce konala vloni. Tady je klidnější atmosféra," podotkla během sobotní akce. Její dcera prý kvůli tomu nachystala i sušenky z ovesných vloček. „Nejsou dobré, ale výborné," zhodnotila s úsměvem.

Férová snídaně se ve Zlíně nesla v duchu podpor tří myšlenek: zachování parku za městským divadlem, kde se konala, dále pak podpory lokálních producentů a myšlenky fairtradové.

Cílem bylo opět se sejít v parku, na nábřeží či na náměstí se známými, sousedy, kamarády či rodinou a společně posnídat a dát tak najevo zájem o téma spravedlivého obchodu a odpovědné spotřeby vůbec.

„Je to signál, že nám nejsou lhostejné podmínky, za jakých se produkuje a obchoduje zboží, které běžně spotřebováváme. Je to celorepubliková akce na oslavu a tento světový den se oslavuje už jedenáctým rokem, přičemž se koná ve zhruba sedmdesáti zemích," podotkla za pořadatele Zdenka Vymětalová.

Myšlenka akce spočívala v tom, že každý si přinesl své jídlo, které s partou v parku snědl. „Našli se ale i tací, kteří dají ochutnat i ostatním. A to je moc příjemné," dodala Zdenka Vymětalová.