Dvě stě osmdesát bytů vznikne na městských pozemcích a 120 na parcelách soukromých investorů.

Byty pro mladé, rodiny i seniory

V čtvrti vyroste mix městských nájemních bytů, bytů pro rodiny, pro seniory, případně pro lékaře Krajské nemocnice Tomáše Bati. Stejně tak bude v lokalitě zajištěna občanská vybavenost.

Byty. Výstavba bytů a bydlení. Ilustrační foto
Stavba deseti městských bytů v Otrokovicích je v plném proudu

„Konstrukční řešení je koncipováno tak, aby umožnilo měnit dispozice bytů podle potřeby. Velký důraz je kladen na kvalitu veřejného prostoru mezi objekty a jejich parkovou úpravu. Ve spojení s přilehlou lokalitou Boněckých luk se bude jednat o moderní, kvalitní a atraktivní formu bydlení. V současné době probíhají projekční práce na dokumentaci k územnímu řízení celé lokality,“ upřesnil Jindřich Nový, ředitel Kanceláře architekta města Zlína.

Letos územní rozhodnutí, potom veřejná soutěž

Město vykoupilo v letech 2020 a 2021 v lokalitě Boněcký rybník zhruba dva hektary půdy, které navazovaly na už existující pozemky v jeho majetku. Letos by představitelé Zlína chtěli získat územní rozhodnutí a vypořádat vzájemné vztahy s dalšími vlastníky v lokalitě.

„Poté proběhne investorská soutěž, na jejímž základě bychom prostřednictvím veřejné soutěže vybrali partnera, který výstavbu bytů zajistí. Zlín by tak měl získat za svůj vklad pozemků a projektu s územním rozhodnutím příslušnou část bytů jako byty nájemní,“ upozornil náměstek pro oblast majetku a územního a plánování Pavel Brada.

Pozemek pro stavbu nové krajské nemocnice v Malenovicích.
Co bude místo plánované nemocnice v Malenovicích? Kampus, sportoviště nebo byty

Stejný postup v bytové problematice už dříve vyzkoušela také Praha nebo Ostrava.

Projekt čtvrti Boněcký rybník autora Pavla Chládka byl v roce 2021 vyhodnocen v architektonicko-urbanistické soutěži jako nezdařilejší.

„Porota ocenila celkovou kultivovanost a racionalitu návrhu, který umožňuje opakování jednotlivých stavebních celků a vhodně doplňuje a zakončuje urbanistickou strukturu stávajícího sídliště,“ přiblížil Jindřich Nový.