Nový Pavilon pro matku a dítě vyroste v centrální části areálu KNTB, na místě stávajících budov 16 a 17, severně od plicního pavilonu.

Svým architektonickým ztvárněním doplňuje pavilon projekt centrálního polybloku urgentních oborů, se kterým bude po jeho vybudování propojen podzemním koridorem. Počítá se se dvěma podzemními, pěti nadzemními a šestým podlažím se střešní terasou.

V pátém podlaží bude oddělení neonatologie, ve čtvrtém šestinedělí a riziková těhotenství, ve třetím lůžkové stanice gynekologie a ORL včetně audiologické ambulance, ve druhém centrum porodní asistence, porodní pokoje, operační trakt a jednodenní chirurgie a v prvním nadzemním podlaží vybudují ambulanci gynekologie, neonatologii a ORL.

Ve dvou podzemních podlažích se počítá s parkovištěm pro 40 automobilů, šatnami pro personál a strojovnami.

Ilustrační foto
V Luhačovicích se v srpnu začne stavět základna pro záchranáře

Komplex splní náročné požadavky medicíny v oblasti porodnictví a neonatologie.

„Naší ambicí je uvést do života jedinečný koncept, kdy rodičkám nabídneme pohodlí a intimitu srovnatelnou s domácím prostředím, a zároveň okamžitou dostupnost excelentní zdravotní péče na evropské úrovni v případě jakýchkoliv komplikací. Chceme, aby se u nás maminky cítily, jako by rodily doma, v rodinném kruhu. Aby se cítily komfortně, se svým partnerem nebo jiným příbuzným, v klidu a bezpečí,“ dodal ředitel Krajské nemocnice T. Bati Jan Hrdý.

Zlínský kraj poskytne nemocnici na výstavbu nového gynekologicko-porodnického komplexu dotaci ve výši 1,389 miliardy korun.

„Financování projektové přípravy i samotné výstavby v takovém rozsahu není v reálných možnostech nemocnice. Jako její jediný akcionář s tím musíme pomoci, protože stavba nové porodnice je důležitou součástí postupné modernizace Baťovky,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.