V Beskydech leží do 40 centimetrů sněhu, omezené podmínky mají příznivci běžeckého lyžování, řekl dnes ČTK náčelník horské služby Radim Pavlica.

„Návštěvnost hor je zatím střední, zřejmě i kvůli nepříznivému počasí. Sníh je vlhký. Průměrná byla i úrazovost, jednalo se o běžná zranění vzniklá při lyžování,“ uvedl Pavlica.

Omezené podmínky podle něj mají lidé na běžkách. Mohou si zajezdit například v okolí Pusteven či Lysé hory, na hřebenech je zatím sněhu málo.

Sezonu zahájil na Štědrý den areál Pustevny. V provozu je tam ale zatím jen vlek Lokomotiva a horní část velké sjezdovky, kam provozovatelé lyžaře dopravují skibusy. „Je tu hlavně technický sníh, přírodního napadlo maximálně do 15 centimetrů. Návštěvnost je zatím slabá, věříme, že do Silvestra se zlepší,“ uvedl provozovatel střediska Karel Šrubař.

Na Štědrý den se rozjely vleky i v areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Prozatím se lyžuje na sjezdovce u hotelu Horal a ve spodní části sjezdovky Razula. „Sněhu je dostatek, teploty se pohybují kolem nuly, podmínky k lyžování jsou výborné. Od 26. prosince nabízíme i večerní lyžování,“ uvedl Luboš Sušila ze skiareálu Razula.

Sezona již začala i v areálu Troják v Hostýnských vrších. „Kvůli nedostatku sněhu je v provozu jen svah A, nepodařilo se nám bohužel nasněžit dětské sjezdovky. I tak ale přijelo dost rodin s dětmi, vzhledem k počasí je návštěvnost slušná,“ uvedl ředitel areálu Jakub Juračka. Podle něj na Trojáku dnes panovalo mlhavé počasí, teploty vystoupily nad nulu.