Mezi prvními dopravními nehodami byla ta v obci  Jasenice na Vsetínsku, kde se střetla dvě osobní vozidla. Při nehodě byly zraněny tři osoby.

„Ty skončily v péči záchranářů, kteří je nakonec odvezli do nemocnice k dalšímu vyšetření. V dalších dvou případech vyjížděli hasiči na Vsetínsku do Huslenek a Jablůnky, kde odstraňovali stromy spadlé do cesty,“ uvedla za krajské hasiče tisková mluvčí Lucie Javoříková.
Na Uherskohradišťsku byli hasiči během noci byli vysláni k pěti událostem. Ve čtyřech případech odstraňovali vzrostlé větve a stromy spadlé na vozovky. V pátém případě se jednalo o jednu dopravní nehodu. Podle mluvčí hasičů se stala krátce před šestou hodinou ranní v Uherském Hradišti. „Zde se střetla dvě osobní vozidla. Nehoda se obešla bez zranění,“ doplnila Lucie Javoříková.

Podle ní měli nejméně výjezdů hasiči na Kroměřížsku, kteří byli vysláni pouze k jedné události, a to až dnes o půl šesté ráno, kdy jeli do Kvasic odstranit strom spadlý na cestu.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - PSG Berani Zlín.
Berani otočili z 0:3 na 4:3. Bodová ztráta v tabulce narostla

„Tentokrát měli nejvíce výjezdů hasiči na Zlínsku. Během večera a noci vyjeli jedenáctkrát. Ve třech případech k dopravní nehodě a ve zbylých k odstranění popadaných stromů na komunikace. Jedna z nehod se stala v neděli o půl jedenácté večer. Řidič osobního vozidla jel od Malenovic směrem na Salaš a při jízdě narazil do vzrostlých větví stromů, které byly ohnuté těsně nad komunikací a řidiči rozbily přední sklo u vozidla. Hasiči zde větve pořezali a odstranili z cesty. Nehoda se obešla bez zranění,“ doplnila krajská mluvčí hasičů s tím, že vzhledem k panujícímu počasí lze předpokládat, že obdobné výjezdy budou i v průběhu dne.

Ta další na sebe nenechala dlouho čekat a stala se krátce po deváté hodině v pondělí v ulici Gahurova, na křižovatce u zámku. Nehoda si vyžádala výjezd všech složek IZS.

„Nehoda na křižovatce u zámku směr autobusák. Borec asi nevybral zatáčku. Zatím jen PČR projet se to dá ale raději bych se vyhnula,“ popsala Jitka Košuličová na facebookovém profilu Dopravní info Zlínského kraje.

Ilustrační foto.
Pokus o krádež bankomatu v Hluku? Podle policie jen technická závada