„Hlavním program jsou při každém setkání zábavné sportovní hry. Vesnice jsou barevně odlišeny. Speciálně na sraz si všechny týmy nechaly vyrobit trička, ve kterých budou soutěžit,“ uvedla jedna z organizátorek srazu Kateřina Kašpárková.

Dodala, že se závodilo v několika disciplínách. „Mezi ty nejzajímavější patřilo asi postavit z osmi lidí sousoší. Přičemž země se mohly dotýkat ode všech soutěžících pouze dvě nohy, dvě ruce a jedna hlava,“ sdělila Kašpárková. Dalším úkolem bylo například vypít co nejrychleji litr a půl piva ve dvou členné štafetě. Po dokončení všech disciplín pak na soutěžící čekal ještě bonus. „Všichni členové jednotlivých družstev si měli dýchnout do alkotestru. Vítězem se stalo družstvo, které nadýchalo nejvíc promile,“ řekla s úsměvem organizátorka.

Účastníci byli nadšení. „Je to tady báječné. Srazu barevných obcí se letos účastníme už podruhé a příští rok určitě taky nevynecháme,“ pochválila si Jana Voldřichová, jejíž třináctičlenný tým přijel až z obce Černá v Pošumaví.