Do největšího volebního okrsku v obci přišel k urně i Jan Červinka. Představitele obce vybíral i při komunálních volbách minulých. „Dal jsem hlas svým známým, kterým věřím. Volby jsou o lidech. Jsem rád, že jsme samostatnou obcí,“ sdělil Červinka, který prý žije v Želechovicích čtyřicet let.

Napříč stranami vybírala kandidáty i Marie Machalová. „Vybrala jsem patnáct lidí,“ uvedla obyvatelka.

Kdo bude řídit obec, není lhostejné ani letos Jaroslavě Hradilové. Se současným vedením je prý dosud spokojená. „Pracují na sto procent. Opravují se cesty a vyčistily se chodníky. Odloučení od Zlína nám prospělo,“ míní občanka zhruba dvoutisícové obce.BPři referendu o odtržení Želechovic přišlo k urnám přibližně sedmdesát procent místních. Volební účast byla tedy tehdy poměrně vysoká. Předseda jedné z želechovických komisí Ondřej Hurta věří, že při současných komunálních volbách bude podobná.

„Lidé mají pocit, že mohou ovlivnit rozvoj obce. Očekávám, že se účast vyšplhá nad šedesát procent,“ poznamenal Hurta.Současnému starostovi Michalu Špendlíkovi prý o funkci nejde. Věří však v úspěch strany Starostové a nezávislí, kterou reprezentuje.„Složitě se mi hodnotí, jak jsou lidé s vedením obce spokojeni. Pochválit přijde málokdo, na druhou stranu jsem mnoho negativních ohlasů nezaznamenal. Takže si nemyslím, že děláme něco výrazně špatně,“ dodal Špendlík.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

BLOG ŘEDITELE MĚSTSKÉHO DIVADLA
Petr Michálek nově bloguje každé pondělí.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.