Pořádá jej Naděje Otrokovice ve spolupráci s regionálním Deníkem a završí tak letošní sezonu kabelkových veletrhů, které se uskutečnily mimo jiné i v Uherském Hradišti či ve Zlíně.

Kabelkový veletrh se koná ve čtvrtek 19. října od 15 do 18 hodin ve foyer Otrokovické Besedy. K mání bude například ručně malovaný kousek, který darovala otrokovická výtvarnice Jana Svobodová. „Vybrala jsem ze svých kabelek takovou, která ladí k podzimu. Jsou na ni vyobrazeni ptáčci,“ přiblížila Jana Svobodová, která na veletrh darovala i jiné kabelky.

Podle Renaty Zezulkové z otrokovické Naděje dokonce někdo na Kabelkový veletrh poskytl i zachovalé lodičky. „Potěšilo mě, že lidé pro akci dělají i sami od sebe sbírky. Když jsem nesla letáky do našeho nového antikvariátu, měli tam pro mě nasbíraných už 10 kabelek,“ pousmála se Zezulková.

Výtěžek z Kabelkového veletrhu bude použit na renovaci a obnovu vybavení bytů chráněného bydlení. Jedná se o garsonky v panelovém domě v Otrokovicích, které jsou v původním stavu, případně částečně zrekonstruované a vybaveny ve velké míře starým a poškozeným nábytkem. „Naším cílem je umožnit klientům žít v důstojných podmínkách a standartu odpovídajícímu současné době. To, co nám připadá samozřejmé, je pro některé naše klienty nedosažitelné. Budeme rádi, když i díky vám budou lidé s handicapem žít běžný život ve svých domovech,“ vzkázala Zezulková.