Velkokapacitní očkovací místa, která měli možnost navštívit zájemci o vakcínu vesměs od dubna letošního roku, se budou uzavírat. Postačí prostory nemocnic, kam se očkování zpět přesune.

Ani ne dvacet dní zbývá do uzavření očkovacího centra ve Zlínské PSG aréně. Poslední dávku tu zdravotníci aplikují 15. srpna.

Očkovací centrumve zlínské PSG areně, červenec 2021
Velkokapacitní očkování v PSG aréně brzy skončí. Děti musí sportovat

„Po dohodě se zástupci Zlínského kraje, Krajské nemocnice Tomáše Bati (KNTB) ve Zlíně a hokejového klubu Berani Zlín jsme stanovili termín na polovinu srpna. Zohlednili jsme při tom důležitost a dostupnost očkování, současně jsme chtěli umožnit dětem co nejdříve sportovat,“ vysvětlil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Zpátky do nemocnice

Od poloviny srpna se tak očkování vrací zpátky do KNTB. Zájemci, kteří chtějí zvládnout obě dávky v PSG aréně, musí absolvovat první z nich nejpozději v neděli 25. července. Druhá dávka může být aplikovaná až po jednadvaceti dnech.

Na základě toho upravili zdravotníci otevírací dobu pro předem neregistrované dárce.

„Naočkovat se bez předchozí registrace mohou lidé starší 16 let i během víkendu. Stejně jako ve všední dny, je vhodné i během soboty a neděle přijít v doporučeném čase 8 až 15 hodin,“ doplnil Krajský koordinátor pro očkování Jiří Lučan.

Do konce prázdnin

O čtrnáct dní více času mají zájemci o očkování ve Vsetíně. Nájemní smlouva v tamní sportovní hale, kde se očkuje od 6. dubna je uzavřená do konce srpna.

„Očkování následně přemístíme zpět do nemocnice. Aktuálně hledáme nejvhodnější prostory,“ přiblížila ředitelka Vsetínské nemocnice Věra Prousková.

Ve zlínské PSG areně začalo očkování neregistrovaných, 21. července 2021
Očkování neregistrovaných ve Zlíně začalo. Většinou bez front

Místostarosta Vsetína a jednatel společnosti Vsetínská sportovní, která provozuje víceúčelovou sportovní halu na Lapači, přiblížil, že město vedly k ukončení smlouvy dva důvody.

„Jednak klesá zájem o očkování a také jsme chtěli vyjít vstříc sportovcům i školákům. Od září můžou opět využívat halu k plnohodnotným tréninkům,“ vysvětlil Tomáš Pifka.

Záleží na zájmu

Minimálně do konce srpna bude otevřené také očkovací místo v luhačovickém zdravotním středisku na Masarykově ulici.

„Zda tu zůstaneme déle a budeme nadále aplikovat vakcíny, závisí na zájmu o ně. Už teď víme, že do konce prázdnin to bude určitě,“ přiblížila Hana Strojilová ze zdravotního střediska.

V Luhačovicích stále očkují kolem 170 zájemců denně, jedná se zejména o druhé dávky. Ve velké míře také přicházejí lidé bez registrace. Pro děti ve věku 12 až 15 let mají ve středisku k očkování vyhrazené neděle.

Také v Kroměříži vyšli začátkem dubna vstříc zájemcům o vakcíny a otevřeli dostatečně velké prostory v areálu Výstaviště Kroměříž. I tady ukončí provoz na přelomu srpna a září.

„Pak bude očkování probíhat v ambulancích v areálu nemocnice. Aktuálně očkujeme necelých pět set lidí denně, jedná se o první i druhé dávky,“ uzavřela mluvčí Kroměřížské nemocnice Veronika Slaměnová.