Venkovní posilovna vznikla díky spolupráci města se společností RACIO.

„Ta instalovala posilovací prvky, my jsme vybudovali dopadové plochy," upřesnila Michaela Trnavská z odboru městské zeleně magistrátu, pod který správa hřišť ve Zlíně patří.

Na hřišti jsou umístěny pokyny pro správné cvičení. Jednotlivé prvky a lavice jsou sestavené tak, aby se na nich daly dělat i ty nejjednodušší protahovací cviky, ale také aby na nich bylo možné provádět i náročná posilovací cvičení.

Venkovní posilovna je umístěná nedaleko cyklo-stezky.

„Sportovci tak mohou zařadit cvičení do své běžné rutiny, například protáhnout své tělo po běžeckém tréninku nebo jej využít k samostatnému posilování. Každý zde najde náčiní různých obtížností, aby je mohl zařadit do svého tréninku," sdělila Michaela Klisáková, produktová manažerka společnosti RACIO.

Novou venkovní posilovnu na Padělkách IX čeká ještě slavnostní zahájení provozu, ke kterému dojde ve středu 10. srpna v 17 hodin. Součástí programu bude komentovaná exhibice workoutové skupiny Be a Beast s následným workshopem pro veřejnost.

Na Padělkách vznikla už druhá venkovní posilovna. První je umístěná na Jižních Svazích v Centrálním parku. „Do budoucna plánujeme další výstavbu sportovních hřišť a instalace workoutových sestav i v dalších částech města," ujistil náměstek primátora Bedřich Landsfeld. (ex)