Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vesnice roku 2014 je z našeho kraje. Vyhrály Kateřinice

Luhačovice – Vojto, děkujem, Vojto děkujem." I takto se dnes skandovalo v Luhačovicích, kde se vyhlašovala Vesnice roku. Svou emotivností připomíná vyhlašování soutěže spíše sportovní utkání. Jinak tomu nebylo ani letos.

20.9.2014 1 AKTUALIZOVÁNO 20.9.2014
SDÍLEJ:

Vesnicí roku jsou KateřiniceFoto: DENÍK/Lukáš Fabián

Když ministr zemědělství Marian Jurečka vyhlásil, že vesnicí roku 2014 jsou valašské Kateřinice, okamžitě vypukly spontánní oslavy a řadě přítomných Valachů se draly do očí slzy.

„Kateřinice! Je to vaše," volal ke svým občanům starosta obce Vojtěch Zubíček, kterého hned objímali šťastní spoluobčané.

„Je to všechno o lidech. Investice a projekty, to slouží jen k tomu, aby se nám žilo lépe. Nejdůležitější je však to, že lidé drží v dědině pohromadě, že si vzájemně pomáháme. Lidé u nás pilně pracují, jsou schopní se dát dohromady, když je potřeba někomu pomoci. Trvale pomáhají jeden druhému. Respektují jeden druhého, váží si jeden druhého," ocenil dojatý starosta.

Vojtěch Zubíček, starosta Kateřinic

A jak se bude dnes v Kateřinicích slavit?

„No jak asi? Jsme na Valašsku. Slivovice poteče proudem," prozradil jeden ze slavících občanů Jakub Bětík. Podle něj v dobré umístění všichni doufali.

„Věřili jsme, že bychom se mohli umístit, ale vítězství, to je naprostá paráda," doplnil.

Vítězné volání „Kačice, Kačice," se ještě dlouho neslo lázeňskou kolonádou.

Na druhém místě skončila obec Ořechov na Žďársku a na třetím Nová Hradečná na Olomoucku.

Vesnicí roku jsou Kateřinice

OHLASY Z KATEŘINIC

„Asi se bude slavit až do rána," komentoval vítězství své domovské obce v celostátním kole soutěže Vesnice roku Zbyněk Hurtík. Dobrá zpráva jej zastihla na rodinném setkání. Bylo tedy hned s kým úspěch Kateřinic oslavit.

„Jsem strašně rád, že soutěž takto dopadla," netajil Zbyněk Hurtík. Podle jeho slov se o hlavní podíl na úspěchu dělí současné vedení vesnice a pestrý spolkový život v Kateřinicích.

„Vždy tomu ale tak nebylo. Ano existovaly plesy a nějaké zábavy, ale zejména až se vznikem Spolku přátel Kateřinic a příchodem současného starosty začalo vše lépe fungovat," řekl Zbyněk Hurtík.

Prvního muže obce – starostu Vojtěcha Zubíčka – chválila také Iva Slavíková. „Starosta je mladý, pořád dobře naladěný a usměvavý a plný nápadů. To je strašně důležité," zdůraznila rodačka z Kateřinic.

Podle jejích slov není důležité, jak čisté jsou ulice a domy – a ne že by v Kateřinicích nebyly – důležité ale je především to, co dělá obec pro své obyvatele.

„Já jsem tady byla nedávno například na benefiční akci, která byla naprosto úžasná. Stejně tak na Březinách se dělají akce pro děti. Je skvělé, co se v Kateřinicích dělá pro potřebné," řekla Iva Slavíková.

„Fantazie." Tímto slovem reagoval na otázku týkající se vítězství v soutěži Vesnice roku starosta Kateřinic Vojtěch Zubíček. Druhým dechem ale dodal, že zároveň cítí velký závazek, který s sebou vítězství nese.

„Věřím ale, že to bude jen začátek. U nás v Kateřinicích to žije. A já doufám, že se nám dále bude dařit rozvíjet to, co už jsme úspěšně začali. A třeba inspirujeme a předáme zkušenosti i dalším obcím," řekl Vojtěch Zubíček.

Autor: Lukáš Fabián

Místo události:
20.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení