Vítr se začíná zvedat až v nedělních odpoledních hodinách.

„Na Zlínsku jsme vyjížděli jen jednou, a to do obce Jasenná,“ uvedl za hasiče Roman Žemlička.

Následky poryvů větru v sobotu a v neděli odstraňovali profesionální i dobrovolní hasiči. V sobotu 17. 3. 2018 vyjeli hasiči k celkem 14 případům odstranění stromů a větví na silniční komunikaci a železnici.

12 výjezdů bylo v okresu Kroměříž. Zasahovali také na Vsetínsku u obce Hošťálková.

V neděli 18. 3. hasiči od půlnoci až do 10:00 hodin odklízeli téměř 30 stromů a větví na silnicích. 16 výjezdů bylo v okresu Kroměříž. Nejvíce výjezdů měli hasiči v Bystřici pod Hostýnem. 3 výjezdy měli hasiči na Zlínsku. Dva na Vsetínsku.

Nejsložitější a nejnebezpečnější zásah byl na silnici z Chvalčova k poutnímu místu na Hostýně. Deset stromů zde zablokovalo komunikaci.

Během práce v blízkosti hasičů spadl strom. Velitel zásahu proto práce na odstraňování stromů z hlediska bezpečnosti zastavil. Silnice od parkoviště v Chvalčově až po točnu autobusů na Hostýně je v současné době uzavřena.

Hasiči na Kroměřížsku vyjeli ve třech případech k zajištění střech v obci Chvalnov, Blazice a v Kroměříži na Riegrově náměstí. V obci Chvalnov hasiči zajistili střechu sokolovny.

V obci Blazice se před příjezdem hasičů střecha domu určeného k demolici uvolnila a poškodila dráty elektrického vedení.