„Doba letu, doba vlaštovky strávená ve vzduchu a akrobacie. Tam hodnotila porota oblek soutěžícího, způsob hodu i originalitu vlaštovky. Tu museli však všichni vyrobit ze stejného papíru,“ přiblížil koordinátor Zdeněk Meduna.

Všichni přihlášení studenti tak byli blízko možnosti, zúčastnit se finále Mistrovství světa hodu vlaštovkou, které se koná v květnu v rakouském Salzburku.

„Pojedou na něj tři nejlepší soutěžící z jednotlivých kategorií z celé republiky. Loni skončil jeden český student druhý v kategorii délka letu,“ poznamenal Meduna.

Josef Holiš z fakulty aplikované informatiky zkoušel štěstí hned ve dvou disciplínách, nejdelší let a doba strávená nad zemí.

„Speciální taktiku při skládání vlaštovky jsem neměl. Udělal jsem ji tak, jak jsem zvyklý odmala. Člověk musí zkusit všechno,“ pousmál se student.

Soutěžícím v kategorii akrobacie byl jeho kolega Aleš Venclík. Ten se mohl pochlubit vůbec největší vlaštovkou v porovnání s ostatními. Na soutěž se prý dostal spíše náhodou. „Mám zrovna angličtinu, tak jsem tady,“ prozradil.