Porota nestanovila vítězný vtip, kterých v sále Otrokovické Besedy zazněla spousta, ale Cenu za anekdoty pro interpreta. Ze tří soutěžících v této kategorii ji získal herec a režisér Štěpanovský.

„Vtipy se mi rodí v hlavě a jsou většinou ze života. Některé mám ale i přebrané. Osobně mám nejraději anekdoty úderné, ne příliš rozvláčné,“ přiblížil vítěz.

Vtipy prý rád baví i společnost, obzvlášť tu, v níž se cítí dobře. „Do hospůdky moc nechodím, ale když se setkáváme s členy souboru, tak je sem tam nějakým fórem pobavím,“ pousmál se vítěz.

Druhé místo obsadil Miroslav Zavřel z Říkovic na Přerovsku. Jako třetí potom skončil minulý loňský vítěz, čtrnáctiletý Jakub Zedníček ze Zlína.

„Inspiruji se z televize a třeba z CD Ivana Mládka. Nejraději mám vtipy o tchýních,“ sdělil Zedníček, který prý ovládá anekdot tak sto padesát.

V Otrokovicích si zasoutěžili také divadelníci. První i druhé místo získali členové souboru Vicena z Ústí nad Orlicí, o třetí se podělili studenti vsetínského gymnázia. Cenu diváků za báseň v lidovém tónu To sú ludé získal čtrnáctiletý Michal Minarčík.