„Jeden sňatek byl církevní, ostatní se konaly na zámku Lešná,“ řekla mluvčí zlínského magistrátu Marie Masaříková. Právě zde si své „ano“ řekli i Kamila a Jan Pernicovi. „Líbí se nám tady a rádi Lešnou navštěvujeme,“ prozradili novomanželé. „Datum jsme vybrali schválně, aby si ho partner pamatoval,“ svěřila se nevěsta.

Masaříková dodala, že loňské osmičkové datum - pátek 8. srpna 2008 si za svůj svatební den ve Zlíně zvolilo originálně osm párů. O rok dříve se 7. července 2007 nechalo oddat dokonce čtyřiatřicet snoubenců.

Dobře zapamatovatelného data si všimli snoubenci také ve Slušovicích, Fryštáku, Otrokovicích nebo Luhačovicích. „Svatbu máme jen jednu, předloni 7. 7. 2007 jich bylo víc. Tehdy to ale byla sobota, tím pádem i větší zájem,“ srovnala výjimečné kalendářní dny matrikářka z Fryštáku Dana Konečná.

V dalších městech regionu už byl sňatkový klid. „Nepořádáme žádnou svatbu, je to jako běžný den,“ potvrdila matrikářka z Valašských Klobouk Eliška Olšáková. Bez jediné nevěsty a ženicha se obešli také v Napajedlech, Brumově a Vizovicích.

Zlínská kartářka Simona Králová je přesvědčena, že číslo devět ke sňatku přímo vybízí. „Devítka je číslo zakončující, a to jak v numerologii, tak v kartách. Ukončuje se určitá etapa, staré věci by se měly dořešit a začít něco nového,“ sdělila.

Jako další lehce zapamatovatelné datum se jeví 20. 9. 2009 a 10. 10. 2010.

Radka Plevová