„Samička Týna porodila jedno mládě, druhé samičce Táni, která je také matkou Týny, se podařila dvojčata. To je u lemurů poměrně vzácné,“ přiblížila přírůstky mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Pohlaví mláďátek se prý ještě nedá poznat. „Zatím se většinou drží na matčiných zádech, ale sem tam se i osmělí a vydají se na průzkum ostrovní expozice, která je jim k dispozici,“ doplnila mluvčí.

Podle ní lemuři jedí hlavně ovoce a zeleninu, ale dostávají i speciality. „Jejich nejoblíbenějším pamlskem je sladká kaše, kterou tvoří vařené ovesné vločky, med, syrová vajíčka, ovocné pyré a vitamínové doplňky. Ve velké oblibě mají i speciální placku, kterou ošetřovatelé připravují z obilného a vojtěškového šrotu, sušeného ovoce a hrášku,“ podotkla Bujáčková.

Zlínské zoo se tak podařilo odchovat už čtrnáct mláďat těchto poloopic. „Momentálně máme jednoho lemuřího samce, čtyři samičky a tyto tři malé. Ještě pár dní budou venku v ostrovní expozici kousek za pavilonem slonů, pak se přesunou do pavilonu primátů,“ řekla dále mluvčí.